Būstas euro zonoje per metus pabrango 6,8 proc.
pixabay.com

Eurostatas paskelbė atnaujintą informaciją apie situaciją būsto rinkoje. Jo duomenimis, būstas euro zonoje 2021 m. antrąjį ketvirtį buvo 6,8 proc. brangesnis nei 2020 m. atitinkamą ketvirtį. Europos Sąjungos valstybėse būstas vidutiniškai per metus pabrango 7,3 proc.

Šis kainų kilimas yra didžiausias euro zonoje nuo pat 2006 m. IV ketvirčio, o Europos Sąjungoje nuo 2007 m. III ketvirčio. Pirmąjį šių metų ketvirtį gyvenamojo nekilnojamojo turto kainos euro zonoje ir Europos Sąjungoje kilo atitinkamai 5,7 proc. ir 61 proc. lyginant su 2020 m. atitinkamu ketvirčiu.

Palyginus su pirmuoju šių metų ketvirčiu būsto kainos euro zonoje antrąjį ketvirtį pakilo 2,6 proc., o Europos Sąjungoje - 2,7 proc.

 

11 Europos Sąjungos valstybių būsto kainų augimas antrąjį šių metų ketvirtį buvo didesnis nei 10 proc. Didžiausias metinis būsto kainų augimas fiksuotas Estijoje (+16,1 proc.), Danijoje (+15,6 proc.) ir Čekijoje (+14,5 proc.). Vieninteliame Kipre būsto kainos per metus sumažėjo. Čia fiksuotas 4,9 proc. metinis kainų mažėjimas.

Lyginant su pirmuoju šių metų ketvirčiu būsto kainos augo visose Europos Sąjungos narėse. Didžiausias augimas buvo Latvijoje (+6,7 proc.), Slovėnijoje (+4,5 proc.) ir Austrijoje (+4,2 proc.).

Situacija Lietuvoje

Būsto kainų augimas Lietuvoje yra gerokai virš Europos Sąjungos vidurkio. Lyginant su praėjusių metų antruoju ketvirčiu, būsto kainos Lietuvoje augo 13,3 proc. Pirmąjį šių metų ketvirtį būsto kainos Lietuvoje buvo 12 proc. didesnės nei 2020 m.

Per ketvirtį būstas Lietuvoje pabrango 3,4 proc. Pagal šį rodiklį taip pat lenkiame euro zonos ir Europos Sąjungos valstybių vidurkį.

Šaltinis: pagal Eurostato duomenis europa.eu

  

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location