Renkamės namų kvapą: mažos gudrybės ir patarimai

Pirmadienis, 01 sausio 2018

Nuo ko pradėti?

Visi norime gyventi jaukiai ir gražiai. Atsakingai deriname sienų spalvas, renkame baldus ir interjero detales, tačiau dažnai pamirštame dar vieną svarbų akcentą – namų kvapą. Tyrimais įrodyta, kad kvapai padeda sumažinti nuovargį, nemigą, galvos skausmą, nuramina, atpalaiduoja po sunkios darbo dienos ir netgi pakelia nuotaiką.

Beveik visada namų kvapą lemia jų gyventojų įpročiai, sveikatos būklė, higienos ritualai, naudojamos švaros priemonės, gaminamo maisto įvairovė. Visi žinome, kaip maloniai kvepia sutvarkyti namai, tad prieš pradėdami rinktis pagalbines namų kvapo kūrimo priemones, pirmiausia pasirūpinkime jų švara, gerai išvėdinkime patalpas ir pašalinkime visus nemalonaus kvapo šaltinius. Tik atlikę namų ruošos darbus, galime keliauti į parduotuvę rinktis kvapų namams.

 

Kvepiančios žvakės ar kvapų difuzoriai?

Į pirkinių krepšelį galime drąsiai dėti abu, nes jų paskirtis šiek tiek skiriasi. Įsigijus kvapų difuzorių ir pastačius jį namuose, malonus kvapas sklis be jokių papildomų pastangų. Kvepiančios žvakės jums pasitarnaus, kai norėsite sukurti ypatingą atmosferą vakarienės metu ar ilsėdamiesi vonioje. Jos ne tik paskleis malonų aromatą, pakiliai nuteiks ir jų šviesa. Jei norite išvengti galvos skausmo, vienu metu vienoje erdvėje nemaišykite kelių ryškių „konkuruojančių“ kvapų.

 

Rinkitės atidžiai

Blogiau už nemalonų namų kvapą – ore pasklidę nuodai. Daugybė gamintojų savo produktams naudoja įvairias chemines medžiagas, kurios gali kenkti jūsų ir svečių sveikatai. Rinkdamiesi pirmenybę teikite organiškiems, iš natūralių žaliavų pagamintiems produktams. Jų sudėtį visada rasite etiketėje. Kuo mažiau įmantrių terminų, tuo produktas natūralesnis.

 

Kokį kvapą pasirinkti?

Pirmiausia reikėtų savęs paklausti, kokio kvapo norime ir kaip jis derės su jau esamais mūsų namų kvapais. Kvapus galite rinktis vadovaudamiesi savo pojūčiais arba atkreipdami dėmesį į keletą naudingų specialistų patarimų.

Virtuvėje ir valgomajame reikėtų vengti gėlių aromatų – jie visiškai nedera su maistu. Čia tinka apetitą keliantys kvapai. Rinkitės prieskoninių žolelių (baziliko, čiobrelio, citrinžolės) ar šviežių vaisių (obuolių, kriaušių) aromatus.

Svetainė dažnai tampa gyviausiu namų kampeliu, todėl čia galite šiek tiek paeksperimentuoti. Jei vakarus mėgstate leisti ramiai su knyga rankose ar prie televizoriaus, rinkitės atpalaiduojančius rožių žiedlapių ar bijūnų kvapus. Jei pas jus mėgsta lankytis svečiai, svetainėje netrūksta šurmulio ir vakarėlių, tuomet galite pagalvoti apie miško uogų ar pasifloros natas, kurios suteikia energijos.

Vonios kambaryje visada malonu užuosti švaros kvapą – jį palaikyti padeda citrusinių vaisių (citrinos, greipfruto, apelsino ir žaliosios citrinos) aromatai. Jei jūsų vonios kambarys mažas, kvapus naudokite itin saikingai.

Kokį kvapą pasirinksite miegamajame, priklauso nuo jūsų poreikių. Kurdami intymią atmosferą, kambarį galite pripildyti natūraliais afrodiziakais, pavyzdžiui, levandų, jazminų ar santalo aromatais. Jei labiau rūpi saldus nakties miegas, rinkitės raminančią vanilę ar streso lygį mažinančius eukaliptą ir mėtą.