Aktoriui Mindaugui Capui išsirinkti būstą padėjo... moteriška intuicija

Pirmadienis, 01 sausio 2018

Valstybinio Vilniaus mažojo teatro aktorius Mindaugas Capas su žmona, Operos ir baleto teatro smuikininke Aleksandra po daugiau nei trisdešimties metų netrukus vėl galės vadintis naujakuriais. Išsikrausčius sūnui, daug metų mylėtas butas sutuoktiniams tapo pernelyg didelis, todėl poreikį atsinaujinti jie patenkino naujo būsto įsigijimu. „Žinoma, išsikraustyti liūdna. Manau, kraustymasis po šitiek metų būtų iššūkis bet kuriam žmogui – kai tiek laiko praleidai viename bute, atrodo, kad kito būti ir negali. Prisiminimų daug, tačiau netrukus pradėsime kurti kitą – naujų namų istoriją“, – kalba žinomas aktorius.

Nusprendęs ieškoti naujo būsto M. Capas su žmona pirmiausia klausinėjosi tarp pažįstamų. „Su pertraukomis paieškos truko apie metus, per tą laiką iš viso apžiūrėjome apie 10–15 butų variantų. Sunkiausia buvo tiesiog apsispręsti patiems ir atsakyti sau, ko būtent norime“, – pasakojo vyras. Tikriausiai mums tiesiog labai pasisekė, kad pačiu laiku sutikome Patriciją Bubulaitę („Capital Centras“ NT brokerę), su kuria kažkada susipažinome visai kitomis aplinkybėmis. Tada po ilgos pertraukos susitikome visai netyčia, kalbantis jai užsiminiau, kad dairomės naujo būsto. Sužinojau, kad ji būtent tuo ir užsiima, ir po kelių dienų sutarėme apie tai pakalbėti daugiau. Atrodo, kaip likimo rankos mostas, ir tikiu, kad viskas tikrai susiklostė į gera. Kartu su Patricija dirbome apie mėnesį – tada, kai tarpusavyje su žmona jau buvome maždaug apsisprendę, ko norime. Ir nutarėme, kad pats metas su ja pasitarti nuodugniau.“

Papasakokite, kokią pagalbą Jums suteikė brokerė, kuo pravertė jos patarimai? Patricija – labai šiltas žmogus, atrodė, kad jai niekada nekildavo jokių problemų. Gyvenime su buto pirkimu paprastai susiduri vieną ar du kartus, todėl dažnai nesupranti ir elementarių dalykų, lengva pasimesti. O Patricija, matyti, tuo gyvena, ir ji mums padeda dar iki šiol. Tikrai prašysime jos pagalbos ir dėl senojo buto pardavimo. Ji ne kartą mus patikino, kad galime skambinti dieną naktį bet kokiu klausimu. Kai įžengi į tą planetą, kuri tau nepažįstama, tikrai pasimeti – nors ir atrodo, kad esi suaugęs, jautiesi kaip pirmokas (šypsosi).

 

„Gyvenime su buto pirkimu paprastai susiduri vieną ar du kartus, todėl dažnai nesupranti ir elementarių dalykų, lengva pasimesti.“

 

Kokio būsto ieškojote? Kokie buvo pagrindiniai paieškos kriterijai? Nenorėjome gyventi pačiame centre, tačiau ir ne užmiestyje, kadangi abiejų darbas – spektakliai, dažnai baigiasi vėlai vakare. Tiesa, pirma labai norėjome rasti jau įrengtą butą, tačiau tai pasirodė problematiška – labai išsiskyrė mūsų ir butų statytojų skoniai... Kadangi abu esame perkopę per 50 metų, dairėmės buto žemesniuose aukštuose, tarp 2-ojo ir 3-ojo.

Kaip supratote, kad norite gyventi būtent čia? Tai buvo labiau žmonos sprendimas. „Man patinka čia“, – pasakė ji. Taigi, iniciatyva buvo jos, o ir man viskas patiko. Kol dar nebuvome to buto rezervavę, ji buvo pradėjusi jaudintis, kad galime prarasti tą butą. Vadinasi, jai jis tikrai patiko. Matyt, moteriška intuicija – jos juk visada žino, kas geriau. O aš – negi kvailas, kad prieštaraučiau (juokiasi)? Mums patiko rami vieta, buto suplanavimas, kokybiška namo statyba. Daugelis kitų butų pasirodė tarsi statyti ne žmogui – daiktų nėra kur pasidėti ar balkonas pusės metro dydžio... Man tai labiau panašu į dizainerių pasižaidimus, o ne statybą žmogui. O čia viskas elementaru, kaip sakoma, paprastumas ir yra visas gerumas. Kartu su butu įsigijome ir požeminį garažą. Manau, daug kam, kaip ir mums, nepatinka dabartinė mada virtuvę sujungti su didžiuoju kambariu, bet ką darysi. Kitokio pasirinkimo dabar, atrodo, net nėra. Sakytum, kad visi mūsų architektai būtų mokęsi pas tą patį profesorių (šypteli). Bute yra didelis balkonas, tamsūs kambariai, kas labai svarbu, ypač gyvenant mieste. Namo apačioje yra sandėliukas, taigi ramu, kad turėsime kur pasidėti ir dviračius, ir riedučius.

 

„Nenorėjome gyventi pačiame centre, tačiau ir ne užmiestyje, kadangi abiejų darbas – spektakliai, dažnai baigiasi vėlai vakare.“

 

Ar jau esate sugalvojęs, kokio stiliaus interjero norėsite? Kaip planuojate įsikurti? Įsikursime po truputėlį. Kadangi turime, kur gyventi, skubos nėra. Kol kas nieko nuoseklaus dar neturime suplanavę, svarstome, ar naudosimės interjero dizainerių paslaugomis. Tačiau bet kuriuo atveju planuojame įsikelti tada, kai jau viską būsime įsirengę ir susitvarkę. Iš senojo buto tikrai ketiname išsaugoti puikų ąžuolinio virtuvinio komplekto palikimą, kuriame yra patogus kampas prisėsti. Taip pat ir kitus mums mielus daiktus, kurie, kaip sakoma, tikri anų laikų baldai – tokius tikrai persikelsime ir į naują butą. Žinoma, dar likę daug techninių klausimų: plyteles pirkti vienokias ar kitokias ir kokių jų išvis dabar yra, kokios bus grindys, kokios lubos, kur užsakyti virtuvę. Tai klausimai, kurie reikalauja paieškų, pasirengimo, bet, aišku, yra ir savaip malonūs. 

 

„Daugelis kitų butų pasirodė tarsi statyti ne žmogui – daiktų nėra kur pasidėti ar balkonas pusės metro dydžio...“

 

PATRICIJA BUBULAITĖ, „Capital Centras“ brokerė: „Susitikę su Mindaugu Capu pirmiausia aptarėme, kas jam svarbu: buto vieta, dydis, statybos metai, kokybė ir kiti dalykai. Vienas svarbiausių kriterijų renkantis butą aktoriui ir jo žmonai buvo rami vieta, tačiau nenutolusi nuo miesto centro, kur jie dirba. Aptarę keletą galimų naujos statybos būstų variantų, nusprendėme pradėti apžiūras nuo pačių patraukliausių – daugiausia esminių poreikių atitinkančių projektų. Apžiūrėję pirmajame objekte visus laisvus butų variantus, išsirinkome patį pačiausią. Mindaugas su žmona nusprendė dar pasitarti vakare ir kitą dieną jau atsakyti. Tačiau ryte butas buvo rezervuotas, bet ne mano klientams... Statybos projekto vystytojas įprastai žodinę rezervaciją laiko savaitę, tad su nerimu laukėme tos savaitės pabaigos. Svarstėme ir kitas galimybes, bet šis tikrai buvo labiausiai atitinkantis aktoriaus šeimos poreikius. Ir galiausiai mums pasisekė – Mindaugas įsigijo būtent tą butą, kurį ir norėjo rezervuoti iš pat pradžių. Visas būsto įsigijimo procesas nuo apžiūros iki raktų įteikimo užtruko apie 3–4 savaites.“

 

3 pagrindiniai P. Bubulaitės patarimai nutarusiems ieškoti naujo būsto:

  1. Išsigryninkite svarbiausius kriterijus, be kurių būsto neįsivaizduojate (pvz., be balkono) ir dėl kurių būsto tikrai nepirksite (pvz., buto, esančio pirmame aukšte). Jei būstą renkatės kartu su antrąja puse, rekomenduoju tarpusavyje aptarti svarbiausius kriterijus, kurie abiem yra būtini ir kurie kategoriškai judviem netinka.
  2. Svarbu apsibrėžti maksimalią sumą, kurią galite skirti būstui įsigyti, taip pat išsiaiškinti finansavimo galimybes.
  3. Nusistatykite norimus įsikėlimo terminus.

 

TEKSTAS – Ievos Elvyros Kazakevičiūtės