Kur galimybė turėti savo būstą brango labiausiai?
pixabay.com

Turėti savo nuosavą būstą - vis dar daugelio lietuvių siekiamybė ir tikslas. Europoje esame tarp šalių, pirmaujančių pagal nuosavame būste gyvenančių žmonių skaičių. Kiek kainuoja turėti būstą? Neužtenka jį tik įsigyti. Tik įsigijus ar praėjus keleriems metams po įsigijimo būstą - namą ar butą - tenka remontuoti: perdažyti sienas, keisti grindis, jei būstas senos statybos - galbūt keisti vamzdynus, elektros instaliaciją, stogą ir pan. O kur dar kas mėnesį ar kas metus mokami mokesčiai?

Prasidėjusi pasaulinė pandemija įnešė sumaišties į nekilnojamojo turto rinką. Keletą mėnesių stabtelėjus, ji beveik visose Europos šalyse šovė į viršų. Vis dažniau pasigirsta ekspertų perspėjimai dėl netrukus kilsiančios infliacijos: brangs degalai, maisto produktai, drabužiai. Kas vyksta su būsto išlaikymu?

Eurostatas, teikiantis oficialią Europos statistiką, surinko ir apibendrino Europos valstybių duomenis apie gyvenimo nuosavame būste kaštus. Kur galimybė turėti savo būstą brango labiausiai?

Remiantis Eurostato duomenimis, galimybė gyventi nuosavame būste 2021 m. pirmąjį ketvirtį labiausiai pabrango estams. Fiksuotas šio rodiklio didėjimas Estijoje 6,9%. Lietuva, kuri užima lyderiaujančias pozicijas Europos Sąjungoje pagal būsto pabrangimą, yra antroje vietoje. Įsigyti, remontuoti ir gyventi nuosavame būste Lietuvoje tapo 4,6% brangiau. Po Lietuvos rikiuojasi Liuksemburgas (+4,1%), Vokietija (+3,7%), Bulgarija (+3,4%), Nyderlandai (3,1%).

Europos Sąjungoje yra šalių, kuriose pirmąjį šių metų ketvirtį turėti ir išlaikyti nuosavą būstą tapo pigiau. Tai yra Kipras (-5,3%), Latvija (-1,8%), Ispanija (-0,4%) ir Slovakija (-0,1%).

Lyginant šio rodiklio metinį pokytį, lyderiaujančias pozicijas užimančios šalys keičiasi. Pagal metinį nuosavo būsto išlaikymo brangimą pirmauja Liuksemburgas, kuriame šis rodiklis per metus padidėjo 13,6%. Antroje vietoje - Vengrija (+10,7%), trečioje - Nyderlandai (10,2%). Lietuva užima ketvirtą vietą. Eurostato duomenimis, gyvenimas nuosavame būste Lietuvoje per metus pabrango 9,5%.

Pigiau nei prieš metus gyventi savo būste tapo Kipre (-4,7%). Kaštai nežymiai augo Latvijoje (+0,3%), Danijoje (+1,2%), Airijoje (+1,8%).

 

V/S: 46 / 1

  

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location