Nyderlanduose beveik 2000 tuščių parduotuvių paverstos būstais
Amsterdamas

Praėjusiais metais Nyderlanduose ženkliai sumažėjo laisvų mažmeninės prekybos patalpų. Tai nutiko greičiausiai dėl to, jog daugelis jų buvo paverstos būstais. Tai liudija tyrimų agentūros „Locatus” paskelbtos ataskaitos.

Laisvų prekybos patalpų sumažėjo nuo 7,5 proc. 2021 m. pradžioje iki 6,8 proc. metų pabaigoje. Absoliučiais skaičiais laisvų komercinių patalpų sumažėjo 1750 - iki maždaug 14500 objektų.

Būsto trūkumas Nyderlanduose didžiulis, o kainos per pastaruosius metus nepaprastai išaugo. Vidurinioji klasė tiesiogine prasme yra išstumta iš rinkos. Dėl to patrauklu laisvą komercinį objektą paversti gyvenamuoju objektu, jei tik savivaldybė išduoda tam leidimą.

„Ilgą laiką mažmeninės prekybos objektų vertė daugumoje šalies vietų buvo daug didesnė už būsto kainą“, – savo pranešime pažymėjo „Locatus“. „Tačiau išaugus laisvų prekybinių patalpų skaičiui ir rinkoje susidarius jo pertekliui, mažmeninės prekybos objektų vertė sumažėjo”.

„Locatus“ pastebėjo, kad didžiausias prekybos ploto sumažėjimas buvo miestuose, kuriuose gyvena daugiau nei 100 000 gyventojų. Beveik ketvirtadalis tuščių pastatų tokiose vietovėse buvo paversti gyvenamaisiais namais. „Logiška, kad būtent tokiose vietose mažmeninės prekybos objektų kaina ir taip būna mažesnė, o būsto poreikis šiandien yra didelis“, – pažymi tyrimų agentūra.

 

Šaltinis: prian.ru

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location