JAV mažina naujos statybos apimtis
/pixabay.com

2021 m. balandžio mėn. gyvenamojo nekilnojamojo turto statybos apimtis JAV sumažėjo 9,5%. Tikėtina to priežastis - staigus medienos ir kitų statybinių medžiagų kainų kilimas. Tuo pat metu naujo būsto paklausa dėl objektų pasiūlos antrinėje rinkoje trūkumo vis dar didelė, skelbia „Reuters”.

Didžiausias smūgis - privatiems namams. Prekybos departamento nurodytas gyvenamojo nekilnojamojo turto statybų sumažėjimas daugiausia paveikė vienbučius namus. Objektų su gautais statybos leidimais, bet dar nepradėtų statyti skaičius išaugo iki aukščiausio lygio nuo 1999 m. Tai rodo vėlavimą iš statybininkų pusės.

„Statybininkai atideda darbų pradžią dėl ženklaus medienos ir kitų medžiagų kainų padidėjimo“, - sakė Mike Fratantoni, vyriausiasis Vašingtono Hipotekinių bankų asociacijos ekonomistas. „Tiekimo grandinės trukdžiai stabdo būsto rinkos augimą, kuris turėjo būti kaip reikiant įsibėgėjęs, nes pirkėjų aktyvumas dėl darbo rinkos pagerėjimo ir žemų palūkanų normų yra itin didelis”.

Pandemija privertė milijonus amerikiečių dirbti namuose ir mokytis nuotoliniu būdu, o tai paskatino erdvesnių, geresnės kokybės namų paklausą. Tai ir sukėlė gyvenamojo nekilnojamojo turto rinkos bumą. Tačiau pandemija sumažino lentpjūvių ir uostų darbuotojų skaičių, todėl atsirado medienos ir kitų žaliavų trūkumas, lėmęs kainų padidėjimą.

Šaltinis: prian.ru

V/S: 82 / 1

  

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location