„Röntgen“ vadovas išpirko 100% sutelktinio investavimo platformos akcijų ir šiemet planuoja dvigubą augimą
M. Stankevičius

Investicijų į nekilnojamąjį turtą sutelktinio finansavimo platformos „Röntgen“ įkūrėjas ir vadovas Martynas Stankevičius įsigijo 100% šį prekės ženklą valdančios UAB „Trečia diena“ akcijų iš NT vystymo bendrovės „Bolds“ ir tarptautinės NT konsultacijų kompanijos „Newsec“. Leidimą šiam sandoriui pirmadienį suteikė Lietuvos bankas.

Iki šiol M. Stankevičius valdė 6,12% „Röntgen“ akcijų, o „Newsec“ (UAB „Resolution holdings“) ir „Bolds Property Partners“ (UAB „Optimalus progresas“) priklausė po 46,94%. Šių partnerių sprendimą perleisti „Röntgen“ akcijas lėmė noras koncentruotis į savo pagrindines veiklas sustiprėjus sutelktinio NT projektų finansavimo rinkai. „Bolds“ buvo projekto akcininke nuo „Röntgen“ įkūrimo 2017 m., o „Newsec“ kaip akcininkė ir strateginė partnerė prisijungė 2019 m. pradžioje.

„Kai 2017 m. startavo „Röntgen“ platforma, NT rinka buvo susidūrusi su dideliu iššūkiu – bankai nebuvo linkę duoti paskolų smulkiems ir vidutiniams NT projektų vystytojams. Užuot laukę kol pasikeis situacija rinkoje, „Bolds“, o vėliau ir „Newsec“, nutarė patys inicijuoti pokytį ir investuoti į sutelktinio finansavimo platformą „Röntgen“. Šis svarbus žingsnis atvėrė alternatyvaus finansavimo šaltinius NT plėtotojams bei suteikė naujų investavimo galimybių tiek fiziniams asmenims, tiek verslo įmonėms bei prisidėjo prie brandžios ir šiuolaikiškos NT rinkos kūrimo. Vis dėlto, NT finansavimas nėra „Newsec“ bendrovės pagrindinė veikla, tad rinkoje įsitvirtinus alternatyviam finansavimui sutarėme, kad nuo šiol „Röntgen“ veikloje dalyvausime tik kaip vertintojai ir patarėjai“, – komentuoja Ugnius Meidus, „Newsec“ generalinis direktorius.

„Röntgen“ vadovas ir vienintelis akcininkas M. Stankevičius komentuoja, kad ligšiolinių verslo partnerių ekspertinis indėlis į projekto raidą sustiprino visą sutelktinio NT finansavimo ekosistemą ir sukūrė prielaidas tolesnei bendrovės plėtrai.

„Turėdami investuotojų ir vystytojų bendruomenių pasitikėjimą, šiemet planuojame išduoti paskolų už 10-13 mln. eurų, t.y. net 2 kartus daugiau nei 2020 m. Ketiname pasiūlyti investuotojus pastaruoju metu itin dominančias investicijas ne tik į statomus, bet ir jau baigtus, pajamas generuojančius objektus. Kartu ir toliau tvirtai laikysimės griežtų projektų atrankos reikalavimų, dėl kurių rinkai pasiūlome tik apie 5% mums užklausą pateikiančių projektų, o investuotojams suteiksime galimybę uždirbti 5-8% metines palūkanas, paskolą visada garantuodami už ją didesnės vertės turtu“, – teigia M. Stankevičius.

Pasak jo, bendrovės strategija ir toliau liks rinkai siūlyti konservatyvias, užtikrinimo priemonėmis apsaugotas investicijas bei siekti būti konservatyviausia ir saugiausia platforma rinkoje.

2020-ieji, nepaisant pandemijos, „Röntgen“ buvo proveržio metais: per juos bendrovėje registruotų investuotojų paaugo beveik tris kartus – iki daugiau kaip 7000, finansuota paskolų už 6,7 mln. eurų, finansuoti stambūs projektai, tokie kaip „Ozo sodai“, „Western 32“, „Gelvonų terasos“ Vilniuje, „Birštono vilos“ Birštone ir kiti.

2020 m. „Röntgen“ veikė pelningai. Sandorio su „Newsec“ ir „Bolds“ suma visų šalių sprendimu yra neatskleidžiama.

Šaltinis: protonb2b.coma

V/S: 34 / 3