Kipre pradėtas didelio masto projektas investuotojams pritraukti
pixabay.com

Kipro vyriausybė pristatė naują strategiją, kaip į šalį pritraukti verslą. Valdžios institucijas labiausiai domina aukštosios technologijos, laivyba, inovacijos, moksliniai tyrimai ir plėtra. Valdžios tikslas - paversti salą Europos verslo ir prekybos centru.

Projekto pristatymo metu Kipro prezidentas Nikas Anastasiadis sakė, jog atsižvelgiant į kitų Europos šalių geriausią praktiką paruošta strategija apima 12 tikslinių veiksmų penkiose srityse.

„Mes stengiamės Kiprą paversti tvariu verslo ir prekybos centru platesniame regione ir, žinoma, Europos mastu”, - sakė valstybės vadovas ir pridūrė, kad ši strategija visiškai atitinka Europos standartus ir ilgalaikę augimo iki 2035 m. strategiją, naujus gamybos modelius ir Europos Komisijos ir Atkūrimo ir atsparumo fondo numatytoms gairėms.

Į šią strategiją įtrauktos skatinimo priemonės yra susijusios su gyvenamąja vieta ir užimtumu, apmokestinimu, biurokratinių procedūrų supaprastinimu ir skaitmenizavimu bei Kipro kaip investicijoms patrauklios valstybės įvaizdžio populiarinimui. Priimti sprendimai įsigalios 2022 m. sausio mėn.

Kokių priemonių bus imtasi?

Kipre bus sukurtas specialus pagalbos verslui skyrius, kuris teiks pagalbą steigiant įmones, registruojantis PVM ir pajamų mokesčių mokėtoju, registruojantis socialinės apsaugos sistemoje. Šis skyrius taip pat patars dėl leidimų, reikalingų atidaryti parduotuvę Kipre, ir pagreitins leidimų dirbti ir gyventi gavimo procesą.

Teisė naudotis naujosiomis priemonėms bus suteikta Kipre jau veikiančioms arba savo veiklą dar tik planuojančioms užsienio organizacijoms. Projekte galės dalyvauti ir Kipro laivybos, aukštųjų technologijų bei farmacijos įmonės.

Vadovaujantis šio projekto nuostatomis bus galima įdarbinti trečiųjų šalių piliečius, jei jų dalis neviršys 30proc. įmonės personalo.

Leidimai gyventi ir dirbti galios trejus metus, o trečiųjų šalių piliečiai galės į Kiprą atsivežti ir savo šeimas. Atvykėlių, gavusių leidimą gyventi ir dirbti ir uždirbančių ne mažiau kaip 2500 eurų per mėnesį prieš mokesčius, sutuoktiniams valdžios institucijos užtikrins patekimą į darbo rinką. Tai nebus taikoma aptarnaujančiam personalui.

Leidimų dirbti gavimo procesas bus supaprastintas ir paspartintas, taip pat bus užtikrinta teisė į pensiją.

Bus įvesta skaitmeninio klajoklio viza, kurią pirmaisiais metais galės gauti ne daugiau kaip 100 užsieniečių. Jie gali būti samdomi, savarankiškai dirbantys asmenys arba laisvai samdomi trečiųjų šalių piliečiai, dirbantys nuotoliniu būdu. Kipre jiems bus leidžiama gyventi iki vienerių metų, šią galimybę pratęsiant dar dvejiems metams.  Skaitmeniniai klajokliai galės atsivežti ir šeimos narius, tačiau šiems nebus leidžiama dirbti.

Inovacijų įmonių investuotojams bus išplėstos mokesčių lengvatos.

Investuotojai dėl pilietybės galės kreiptis šalyje pragyvenę ir pradirbę penkerius metus. Dabar galioja septynerių metų terminas. O tie, kurie turės aukštą graikų kalbos mokėjimo lygį patvirtinantį sertifikatą, pilietybės galės prašyti po ketverių metų.

Šaltinis: prian.ru

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location