Ar investicijos į NT yra saugios ir pelningos?

Ketvirtadienis, 10 birželio 2021

Investicijos į nekilnojamąjį turtą (NT) yra populiarios dėl daugelio priežasčių. Šiame straipsnyje sužinosite, kas traukia investuotojus ir kokie yra investavimo į įvairias NT rūšis niuansai. Taip pat aptarsime, kokių taisyklių reikėtų laikytis, kad sudarytumėte pelningą sandorį, turėdami net ir ribotą biudžetą.

Investicijų į NT privalumai:

  • Didelis likvidumas. Gyvenamojo ir negyvenamojo nekilnojamojo turto objektai yra ilgaamžiai, išlaikantys savo vertę.
  • Galimybė gauti pelną. Būstą, komercines patalpas ar žemės sklypą galima išnuomoti arba pelningai parduoti.
  • Santykinai pigu. Galimybė investuoti į nekilnojamąjį turtą yra pasiekiama daugeliui žmonių, nes yra įvairiausių finansavimo galimybių, tarp jų ir hipotekinis skolinimas.
  • Didelis asortimentas. Investuoti galima į butus, namus, tiek senos, tiek naujos statybos, namų kvartalus, komercines patalpas, žemės sklypus.

Bet kokiu atveju, investicijos į nekilnojamąjį turtą yra rizikingos ir šios rizikos ignoruoti negalima.

Investicijų į NT trūkumai:

  • Pasiūlos ir paklausos nevienalytiškumas. Galimybė pelningai pirkti, o vėliau parduoti NT objektą priklauso nuo regiono, ekonominės situacijos šalyje ir pasaulyje. Mažose gyvenvietėse susidomėjimas nekilnojamuoju turtu yra visada mažesnis. Staigios krizės, infliacija ir kiti veiksniai, nepriklausantys nuo investuotojo, gali sumažinti investicijų vertę.
  • Yra didelė papildomų išlaidų tikimybė. Būsto ir komercinių objektų priežiūrai, remontui ir išlaikymui dažnai reikalingos papildomos investicijos: remontui reikalingų medžiagų pirkimas, apdailos ir valymo darbus atliekančių darbuotojų atlygio mokėjimas ir kt. Taip pat neturime pamiršti apie būtinybę mokėti mokesčius už komunalines paslaugas, nepaisant to, ar jūsų investicija yra pelninga, ar ne.
  • Visada egzistuoja nenumatytų atvejų ir nenugalimos jėgos (force majeure) pavojus: stichinės nelaimės, vandalizmo aktai, apiplėšimai.

Investavimo galimybės

Gyvenamąjį NT perka tiek su tikslu jame gyventi, tiek siekiant gauti grąžos jį išnuomavus ar brangiau pardavus.

Investuotojai, turintys milijonus siekiantį kapitalą, gali investuoti į statybų įmones (pirkti jų akcijas), įsigyti žemės sklypus, dalyvauti investiciniuose fonduose negyvenamos paskirties patalpoms pirkti.

Jei nekilnojamojo turto objektus išdėliosime investicijų patrauklumo ir populiarumo tarp investuotojų mažėjimo tvarka, tai sąrašas atrodys taip:

  1. Butai
  2. Komerciniai objektai
  3. Žemės sklypai
  4. Namai ir kotedžai užmiestyje
  5. Statyba
  6. Kita

Jei grąžos siekiama iš nekilnojamojo turto nuomos, pelnas priklausys nuo rinkos dinamikos ir investuotojo galimybių joje orientuotis. Jei investuojama su tikslu brangiau parduoti, galimas pelnas priklausys nuo objekto vietos, aplinkos infrastruktūros išvystymo ir rinkos sąlygų.

Gyvenamasis ir komercinis nekilnojamasis turtas

Privatūs investuotojai labiausiai domisi gyvenamuoju ir komerciniu nekilnojamuoju turtu. Tai lemia mažesnė rizika nei investuojant į kitas NT rūšis, taip pat galimybė gauti pelną per gana trumpą laiką, net ir ekonominio nestabilumo sąlygomis.

Gyvenamosios ar komercinės patalpos gali būti išnuomotos asmenims, verslininkams, įmonėms. Taip pat galima perparduoti įsigytą turtą brangiau palaukus, kol jo kaina padidės, jį suremontavus ar rekonstravus.

Investuojant į gyvenamąjį nekilnojamąjį turtą reikia įvertinti jo įrengimą, būklę ir vietą, taip pat rajono ir regiono, kuriame jis yra, infrastruktūrą. Svarbu ir kaimynystė. Jei svarstote galimybę investuoti į butą, atkreipkite dėmesį į aukštų name skaičių, namo amžių, balkono buvimą ar nebuvimą, vidaus interjerą.

Nepamirškite patikrinti, ar nėra įsiskolinimo už komunalines paslaugas, ar nėra jokių teisinių suvaržymų būstą įsigyti: keli savininkai, bute registruoti nepilnamečiai, areštai ir pan. Visada verta pasikonsultuoti su atitinkamos srities specialistu.

Investavimas į komercinius pastatus ir patalpas yra sudėtingesnis ir reikalauja daugiau teisinio darbo, be to, išlaidos paprastai būna didesnės nei investuojant į gyvenamąjį NT. Renkantis komercinį NT investicijai reikia atsižvelgti į daugelį dalykų.

Žemės sklypai

Investicijos į žemę taip pat reikalauja nemažo kapitalo, tačiau, nepaisant to, toks investavimo būdas turi daug privalumų:

  • Tai yra ilgalaikės investicijos.
  • Sudaryti sandorį nėra taip sudėtinga, kaip daugiabučio namo atveju.
  • Žemės nereikia remontuoti, modernizuoti, nereikia mokėti komunalinių mokesčių, tik atitinkamą žemės mokestį.
  • Perkant žemės sklypą rizika patekti į sukčių pinkles yra mažesnė nei perkant butą ar namą.

Galima išskirti vieną investavimo į žemės sklypą trūkumą: įsigytą žemę galima naudoti tik pagal dokumentuose nurodytą paskirtį. Šį klausimą griežtai kontroliuoja valstybinės institucijos.

Nekilnojamasis turtas užsienyje

Nekilnojamasis turtas užsienyje gana populiarus pasirinkimas investuoti. Yra nemažai tokio investavimo būdo privalumų:

  • Tikėtina, kad perkamo turto vertė tik didės.
  • Nekilnojamojo turto pirkimas atveria galimybę gauti leidimą laikinai ar nuolat gyventi toje šalyje, pilietybę ir kitas privilegijas kuriant verslą.

Svarbu prisiminti ir įsivertinti galimus sandorio sudarymo sunkumus ir teisinius niuansus, kurie skirtingose valstybėse gali skirtis.

Rinkdamiesi nekilnojamąjį turtą kaip investavimo būdą nepamirškite detaliai išanalizuoti kiekvieno jų privalumus ir trūkumus.

Šaltinis: realting.com

Temos: Investicijos