„Letsinvest“: patikimas finansavimo šaltinis – stipri investuotojų bendruomenė
„Letsinvest” projektų vadovas Martynas Cimbalas

Pastaruoju metu Lietuvoje sparčiai auga sutelktinio finansavimo platformų populiarumas. Ekspertai tai vertina teigiamai, kadangi didėjantis tokių platformų populiarumas liudija apie augantį lietuvių domėjimąsi investicijomis ir kartu didėjantį lietuvių finansinį išprusimą. Sutelktinio finansavimo platforma „Letsinvest” - jauna, veržli ir ambicinga įmonė, suteikianti investuotojams galimybę net ir nedidelėmis sumomis dalyvauti finansuojant stambius nekilnojamojo turto projektus, investicijų saugumą užtikrinant įkeičiamu nekilnojamuoju turtu. Apie įmonės išskirtinumus ir tikslus kalbamės su „Letsinvest” projektų vadovu Martynu Cimbalu.

Prieš kelerius metus grįžote iš Suomijos į Lietuvą ir nusprendėte prisijungti prie tuo metu dar startuolio „Letsinvest”. Kokios priežastys nulėmė Jūsų pasirinkimą?

Grįžau iš Suomijos 2019 metų pabaigoje, dar prieš pasauliui apsiverčiant aukštyn kojomis. Po laikotarpio užsienyje pirmą kartą planavau Lietuvoje pasilikti ilgą laiką. Tuokart labai aktualus tapo darbo klausimas ir džiaugiuosi, kad keliai suvedė su tuo metu dar niekam nežinomos investavimo platformos „Letsinvest” įkūrėju.

Sprendimą prisijungti prie „Letsinvest” labiausiai nulėmė suformuota stipri komanda ir išsikelti ambicingi tikslai.

Kokių naujų įgūdžių teko išmokti prisijungus prie „Letsinvest”? Kur jaučiatės paaugęs nuo tos dienos?

Kiekvieną dieną tenka išmokti vis kažką naujo, įgyti naujų įgūdžių ir nuolat gilinti žinias investavimo ir nekilnojamojo turto srityse. Darbas yra itin dinamiškas, susijęs su daugybe skirtingų sferų. Džiaugiuosi, kad nors mūsų komanda ir nedidelė, tačiau esame kiekvienas savo srities profesionalas, nuoširdžiai įsitraukęs į veiklą. Manau, kad labiausiai augu semdamasis žinių iš kolegų.

Kuo žavi darbas „Letsinvest“?

Yra du svarbūs dalykai, kuriuos paliečiame savo darbu. Tai yra realūs pokyčiai bei galimybė juose dalyvauti visiems. Man patinka pravažiuoti pro Vilniuje statomus objektus, kuriuos finansavome per „Letsinvest“ platformą, ir stebėti, kaip apleistos teritorijos tampa gražiai sutvarkytomis ir galiausiai ima kurti vertę. Arba, pavyzdžiui, dalis žmonių, investavusių į „Tech Spa“ projektą Druskininkuose, dabar važiuoja ten kartu su savo komandomis ir džiaugiasi turėdami erdvę „workation‘ams“. Jie patys prisidėjo, kad ta erdvė būtų atidaryta – tai tikroji bendruomenės ir sutelktinio finansavimo galia. Tikiu, kad po kurio laiko mūsų investuotojai galės papasakoti kaimynams kaip dalyvavo naujojo „Akropolio“, Paupio II ar panašios reikšmės projektuose.

Kokie lietuvių investavimo į NT įpročiai? Kur mums dar reikėtų tobulėti?

Kiekvienais metais vis didesnė dalis lietuvių pradeda aktyviai domėtis investavimu ir aktyviai investuoti. Manau, kad sutelktinio finansavimo platformos, ypač siūlančios investavimą į nekilnojamojo turto projektus, ženkliai prisideda prie investavimo populiarinimo Lietuvoje ir finansinio raštingumo ugdymo.

„Letsinvest” dirba su lietuvių mylimiausia turto klase - nekilnojamuoju turtu - ir suteikia galimybę investuoti kartu su profesionalais net ir neturint didelio kapitalo. Mūsų tikslas yra parodyti, jog stipri bendruomenė, kurią sudaro ne tik patyrę stambūs investuotojai, bet ir smulkūs pradedantieji, gali būti patikimas projekto finansavimo sprendimas. Ir toks finansavimo būdas yra tinkamas tiek pavieniams statytojams, tiek ir stiprioms, ilgametę patirtį sukaupusioms nekilnojamojo turto vystymo įmonėms.

Kuo sutelktinio investavimo platforma „Letsinvest“ išsiskiria iš kitų panašių platformų?

„Letsinvest“ platforma išsiskiria tuo, kad siūlome tik griežtą atranką praėjusius nekilnojamojo turto projektus su trumpu ar vidutiniu investavimo laikotarpiu (12-24 mėnesiai) ir grąža iki 10% per metus. „Letsinvest“ platformą renkasi patyrę investuotojai, kurie vertina išsamią projektų analizę ir detalius pristatymus. Nors minimali investavimo suma mūsų platformoje yra 100 eurų, vienam investuotojui vidutiniškai tenka 34 tūkst. eurų investicijų. Pagal šį rodiklį esame lyderiai tarp Lietuvos sutelktinio finansavimo platformų.

Lapkričio 18-19 d. vykusi kasmetinė konferencija „Baltic Real Estate Forum” priminė, kokia įvairiapusė yra nekilnojamojo turto rinka ir kiek skirtingų žaidėjų joje dalyvauja - nuo komercinių bankų iki privačių investuotojų. Lietuvos nekilnojamojo turto rinkoje dalyvauja ypatingai daug profesionalų, kurie ne tik ją supranta, bet ir aktyviai įsitraukia į rinkos plėtrą.

Augindami „Letsinvest” platformą, siekiame sukurti statybų bendrovėms patogų įrankį rasti reikalingą finansavimą, profesionalams - saugų būdą investuoti į nekilnojamąjį turtą, o smulkiesiems investuotojams siekiame sukurti unikalią galimybę dalyvauti dideliuose projektuose.

Ačiū už pokalbį.

Daugiau apie investavimą platformoje „Letsinvest“ sužinosite: letsinvest.eu/invest

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location