Nepatinka naujoji sofa ar sienų spalva? Kaip išvengti nusivylimų (ar įveikti juos)

Penktadienis, 31 gruodžio 2021

Pas draugus, internete ar salone pamatėte sofą, kuri idealiai tiktų jūsų svetainei? O gal žalios kambario sienos paįvairintų jau atsibodusį būsto interjerą? Išleidote pinigų, sugaišote laiko savo sumanymui įgyvendinti, tačiau galutinis rezultatas varo į neviltį - naujoji sofa užgriozdino svetainę, o žalia sienų spalva nė iš tolo neprimena tą, kurią regėjote savo vizijose. Kaip išvengti nusivylimų arba kaip susigyventi su iš pirmo žvilgsnio nenusisekusiomis permainomis?

Kodėl kyla nusivylimas savo sprendimu?

Nusivylimo priežastis paprasta: nusiviliama, kai įgyvendintas dizaino sprendimas neatitinka svajonių ir vizijų.

Nusivylimas dažnai aplanko tada, kai sprendimai dėl didelių pokyčių yra priimami impulsyviai. Pavyzdžiui, perdažę kambarį nauja rožine spalva, kuri spalvų paletėje ar ant pavyzdinio paviršiaus atrodė tokia švelni, nusivilsite pamatę, jog ant keturių sienų ji atrodo kaip neoninė.

Parduotuvėje ar internete spalva gali atrodyti visiškai kitaip, nei atrodytų ant jūsų kambario sienų, jūsų aplinkoje ir esant natūraliam apšvietimui. Kai renkatės dažus, visada pasiruoškite bandomąjį pavyzdį ant plokštės, kurią galėtumėte pridėti prie savo sienos. Pavyzdį kambaryje palikite kelioms dienoms ir stebėkite, kaip spalva atrodo skirtingu paros metu.

Kalbant apie baldus, ypatingai didelius, žmonės dažniausiai nusivilia jų dydžiu. Prieš įsigyjant naujus baldus, suplanuokite visą erdvę. Tai padaryti gana paprasta and grindų lipnia juosta pažymint baldų kontūrus. Kad gautumėte realistišką 3D vaizdą, iš tuščių dėžių sudėliokite atitinkamo aukščio baldų imitacijas. Pajuskite, kaip judate erdvėje, ar baldai netrukdo ir neerzina jūsų.

Baldus išdėstyti ar pažiūrėti, kaip atrodytų naujoji sienų spalva, galima kompiuteryje ar mobiliajame įrenginyje, pasinaudojant tam skirtomis programėlėmis.

Pokyčius įgyvendinkite mažais žingsneliais

Niekada neskubėkite imtis remonto, nes tai padidins nusivylimo tikimybę. Ir nesiimkite viso didelio atnaujinimo projekto iš karto - verčiau įgyvendinkite jį dalimis. Tai ne tik praktiškesnis sprendimas, bet ir apsaugantis nuo didelės sąžinės graužaties nesėkmės atveju. Reikalui esant kur kas lengviau pakeisti planus, kai žengiate tik vieną ar du mažus žingsnelius, o ne viską susiperkate iš karto visam projektui.

Dar viena nusivylimo priežastis - per daug pasirinkimo galimybių. Tyrimai rodo, jog žmogus, apsuptas daugybės pasirinkimų, paprastai yra mažiau patenkintas savo galutiniu sprendimu nei tuo atveju, jei būtų turėjęs mažiau galimybių pasirinkti. Optimaliausias pasirinkimų variantų skaičius yra trys.

Nesitikėkite tobulumo

Daugelis žmonių išleidžia didžiules sumas pinigų ir tikisi sukurti tobulybę. Statybose ir remonte tai retai įmanoma. Įprasta, jog namų ir butų sienos „vaikšto”. Tai reiškia, kad sienos, lubos ir grindys, kurios kadaise buvo idealiai kvadratinės, galėjo šiek tiek pasislinkti. Tad vertikaliomis linijomis dekoruotos sienos gali nebeatrodyti tobulai.

Nepamirškite, kad smulkūs trūkumai, kurie prieš pradedant remontą rėžia akį, po kurio laiko liks nebepastebimi.

Susitaikykite su savo sprendimu

Psichologai nusivylimą apibūdina kaip neigiamą pažintinę ar emocinę būseną, apimančią kito ar savęs kaltinimą dėl blogo rezultato. Taigi, užuot kaltinę save, imkitės veiksmų: parduokite baldą, kuris nepatinka, arba užklokite jį prie interjero derančiu užklotu. Perdažykite kambario sienas, pridėkite sienų dekoro elementų ar veidrodžių.

„Pakeiskite savo mąstymą“, – sako Stacy Lewis, „Eternity Modern“ interjero dizainerė. „Manau, kad tai bus praktiškiausias būdas atsigauti po nesėkmės. Stenkitės surasti įgyvendintų naujovių gerąsias puses. Apgailestavimas yra nesugebėjimas įvertinti to, kas jau padaryta. Be to, namų stilius ir dizainas visada priklauso nuo to, kaip pats savininkas juos vertina ir pripažįsta”.

 

Paruošta pagal realtor.com medžiagą

Temos: Interjeras