Interjero projektavimas – „pasidaryk pats“ laikai jau praėjo
Vladislav Gžybovski

Butas ar namas tampa namais tik tuomet, kai ten jaučiamės patogiai ir jaukiai. Norint įsirengti namus, svarbu apgalvoti kiekvieną, net ir menkiausią smulkmeną – pradedant nuo sienų spalvos, elektros lizdų skaičiaus, baigiant durų rankenų forma. Ne visiems tai yra lengvas uždavinys, tad į pagalbą vis dažniau yra pasitelkiami interjero dizaineriai. Kodėl verta į juos kreiptis ir kaip statybų ar vidaus įrengimo darbus palengvina profesionaliai parengtas interjero dizaino projektas?

„Išsamus ir detalus namo projektas išsprendžia daug klausimų, kurie gali kilti statybų eigoje. Interjero dizaino projektas – didelė pagalba vidaus įrengimo darbus atliekantiems specialistams. Jis taupo laiką, užsakovo pinigus, padeda išvengti klaidų ar nesusipratimų“, - įsitikinęs „Capital Architects“ vadovas Vladislav Gžybovski, rinkai pristatantis naują įmonės paslaugą – interjero dizaino projektavimą.

„Mūsų kaip architektų pagrindinė veikla - pastatų projektavimas. Natūralu, jog pastatę namą, einame dirbti į vidų. Tam, kad darbas viduje vyktų efektyviai ir sklandžiai, reikalingas paruoštas pilnas interjero projektas kartu su vizualizacijomis ar bent jau techninis projektas, kuriame būtų nurodyta santechnikos prietaisų, elektros lizdų, jungiklių, apšvietimo taškų vietos ir skaičius, detalizuotos naudojamos medžiagos ir jų kiekiai. Tad interjero projektavimas – logiškas ir natūralus mūsų įmonės raidos rezultatas“, - sako V. Gžybovski.

Kodėl reikalingas interjero dizaino projektas?

Įrengiant namą ar butą, vienodai svarbu patogus ir praktiškas erdvių išplanavimas bei estetinis vaizdas. Gyvenant savo būste visi norime komforto, o komfortą sukuria daugybė smulkmenų: patogioje vietoje suplanuotas elektros lizdas ar šviesos jungiklis, tinkamai parinka praustuvės forma ir dydis, racionaliai suplanuotas apšvietimas bei kiti tinkamai išdėlioti interjero elementai.

Turint paruoštą interjero techninį projektą, kuriame detaliai apskaičiuoti reikalingų medžiagų ar elementų kiekiai, paprasčiau vykdyti įrengimo darbus bei jiems pasiruošti. Anot V. Gžybovski, parengtą interjero projektą galima perduoti statybininkams ar apdailos meistrams, kurie pagal jį paskaičiuos savo darbų sąmatą, o darbų užsakovai galės lengvai paskaičiuotas sąmatas palyginti. Tai ženkliai palengvina meistrų pasirinkimą. „Paruoštas projektas apsaugo nuo užmirštų, neįvertintų ar į sąmatą neįtrauktų darbų, nes projekte viskas būna aptarta ir aprašyta“, - sako V. Gžybovski.

Kuriant namo architektūrinį ar interjero projektą svarbu įvertinti jo įgyvendinimo kaštus. „Galima prikurti daug gražių dalykų, bet po to juos reikia įgyvendinti. Dažnai žmonės nustemba pamatę pagal projektą paskaičiuotą galutinę sumą sąmatoje. Todėl svarbu dar tik kuriant projektą įvertinti jo įgyvendinimo kainą ir jos atitikimą užsakovų lūkesčiams“, - pažymi ilgametę darbo su klientais patirtį turintis V. Gžybovski.

„Pastebime, kad interjero projektui poreikis nuolat didėja. Žmonės nebenori gaišti laiko važinėjant po parduotuves ar salonus ir renktis interjero elementus, rankenas, duris, sienų spalvą. Kai turi laiko, tokie darbai būna malonūs, tačiau, kai laukia kalnas darbų, būsto įrengimui skiriamas laikas tampa itin brangus. Paruoštas išsamus interjero projektas padeda sutaupyti nemažai laiko ir jėgų, reikalingų apgalvoti kiekvieną interjero smulkmeną“, - sako V. Gžybovski.

Interjero dizaineris ar architektas?

Būsto interjerą galima susikurti ir pačiam. Tačiau iš karto reikia pasiruošti skirti tam daug laiko bei nervų. O ir pinigų vargu ar pavyks sutaupyti, nes ištaisyti pridarytas klaidas paprastai kainuoja daugiau, nei iš karto daryti taisyklingai ir kokybiškai.

Lietuvoje vis labiau įsitvirtina nuomonė, jog kiekvienas turi dirbti savo darbą, tad ir interjero kūrimas vis dažniau yra atiduodamas į specialistų rankas. Interjero dizaineris ne tik paruošia interjero projektą, kuriuo remiamasi atliekant vidaus įrengimo darbus. Interjero dizaineris – specialistas, kasdien kuriantis interjerus, sekantis pasaulines tendencijas, todėl galintis pasiūlyti tokių interjero idėjų, kokių žmogus pats nesugalvotų, arba gali pateikti pagrįstų argumentų, kodėl kliento tam tikro sumanymo geriau net nepradėti įgyvendinti.

Geras interjero dizaineris, anot „Capital Architects“ vadovo, turėtų būti baigęs projektavimo mokslus, turėti supratimą apie pagrindinius projektavimo principus, ergonomiką, elektros instaliaciją, apšviestumą ir pan. „Interjero dizaineris, būdamas kartu ir architektas, yra geriausias pasirinkimas, nes toks specialistas yra įvairiapusiškas, gali patarti ir pasiūlyti sprendimus sudėtingesniems atvejams“, - sako V. Gžybovski.

Kompleksiška paslauga

Kaip pasakoja „Capital Architects“ vadovas V. Gžybovski, įmonės specialistai yra sukaupę daug patirties ir kompetencijų pastatų projektavime, todėl praplėsti siūlomų paslaugų asortimentą buvo logiškas žingsnis. „Interjero projektavimo esmė – padėti žmonėms išspręsti vidaus įrengimo keliamas problemas ir iššūkius. Jau ir Lietuvą pasiekė tendencija, kad kiekvienas turi daryti savo darbą. „Pasidaryk pats“ laikai jau praėjo. Vis dažniau žmonės ieško specialistų, garantuojančių kokybę ir kuriančių klientui pridėtinę vertę“, - sako V. Gžybovski.

„Capital Architects“, didžiausiam Lietuvoje nekilnojamojo turto paslaugų tinklui „Capital“ priklausanti įmonė, projektuoja įvairiausius pastatus – nuo individualių namų iki komercinių pastatų. Interjero dizaino projektavimo paslaugą įmonė teikia taip pat įvairiems objektams visoje Lietuvoje: individualiems namas, butams, komercinėms ar administracinėms patalpoms, tiek naujos, tiek ir senos statybos objektams.

„Capital“ principas – viskas turi spręstis kompleksiškai, tad ir einame tuo keliu. Klientams siūlome bendradarbiavimą su „Capital Apdaila“, kurie pagal mūsų parengtą projektą atliks vidaus įrengimo darbus“, - pasakoja V. Gžybovski ir priduria, jog teikiamos paslaugos kompleksiškumas yra didelis privalumas klientui. „Tokiu būdu yra taupomas projekto įgyvendinimo laikas, pats procesas vyksta daug sklandžiau, nes projektas specialistams jau būna žinomas ir visi galimi klausimai jau būna aptarti“.

Su „Capital Architects“ namai kuriami nuo projekto iki vidaus įrengimo.

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location