NT ekspertai: pastebima intensyvesnė migracija iš senų būstų į naujos statybos

Trečiadienis, 30 gruodžio 2020

Šeškinė – puikiai išvystyta infrastruktūra išsiskiriantis Vilniaus rajonas, iš kurio greitai ir patogiai pasiekiamas ne tik sostinės centras, bet ir kiti rajonai. Šeškinės rajono patrauklumą dar labiau padidins kitais metais numatomi pradėti Šiaurinės gatvės, sujungsiančios Vakarinį aplinkkelį ir Fabijoniškes, tiesimo darbai, naujos investicijos į komercinį ir gyvenamąjį nekilnojamąjį turtą.

Darželiai, mokyklos, pramogų centrai – ranka pasiekiami

„Šeškinė patraukli dėl gero susisiekimo su bet kuria miesto dalimi automobiliu ar viešuoju transportu, paprasta vykti ir į kitus Lietuvos miestus. Be to, rajonas apsuptas žaliųjų zonų, lengvai pasiekiamos visos paslaugos ir pramogos: mažu spinduliu veikia sveikatos priežiūros įstaigos, darželiai ir mokyklos, parduotuvės ir turgavietės, pramogų ir sporto kompleksai, statomi modernūs verslo centrai. Ateityje šalia naujos Šiaurinės gatvės iškils daugiau komercinių objektų, kurie kurs dar didesnę vertę rajonui“, – privalumus vardija nekilnojamojo turto vystymo bendrovės „Rinvest“ vadovė Inga Račevska.

Pasak I. Račevskos, įvertinus visas infrastruktūros ir plėtros galimybes bei mažą naujos statybos būsto pasiūlą Šeškinės rajone, bendrovė investavo 1,25 mln. eurų ir birželį šiame rajone pradėjo naujo penkiaaukščio daugiabučio „Šeškinės 55“ statybas. Projektą sudaro 25 vieno, dviejų arba trijų kambarių butai (nuo 35 iki 62 kv. m.).

„Naujų butų projektas rinkoje buvo įvertintas itin sėkmingai – dar projekto statybų eigoje per tris pardavimų mėnesius naujakuriai įsigijo 90 proc. butų. Didžioji dalis nusipirkusių „Šeškinės 55“ butus gyvena ar užaugo šiame rajone ir jį mėgsta: jiems lengvai pasiekiami darbai, čia vaikai lanko darželius ir mokyklas, netoli vyresnio amžiaus tėvai. Žmonės nenori kardinaliai keisti gyvenamosios vietos, tačiau ieško naujos statybos patogesnio, erdvesnio ar energiškai efektyvesnio būsto“, – sako objekto plėtra besirūpinančios įmonės „RED M“ direktorė Elina Mesengiser-Garber.

„Šeškinės 55“ daugiabučiui bus suteikta A+ energetinė klasė: namas dengtas „Koderus“ fasado plokštėmis, kurios apšiltina ir apsaugo pastatą nuo atšiaurių klimato sąlygų ir staigių temperatūros pokyčių. Butuose atlikta dalinė apdaila, įrengta grindų šildymo sistema, pastate yra sandėliukai, kieme ir požeminėje aikštelėje gyventojų automobilių stovėjimo vietos. Iki 2021 m. pavasario bus baigti paskutiniai projekto darbai: sutvarkyta aplinka, įrengtas apšvietimas, apželdinta teritorija.

Senieji miegamieji rajonai – taip pat tarp pirkėjų prioritetų

Pastaraisiais metais naujų butų rinka Vilniuje tapo itin aktyvi. Nekilnojamojo turto vystytojai daugiausia dėmesio skyrė Senamiesčiui, Užupiui, Šnipiškėms, Naujamiesčiui, Markučiams, Lazdynėliams, Pilaitei, Pašilaičiams, Žirmūnams, Baltupiams – per trejus metus čia buvo pasiūlyta daugiau nei 10 500 naujų butų, o tai yra 75 proc. visos naujų butų pasiūlos Vilniuje. Kiti senieji miegamieji rajonai – Karoliniškės, Viršuliškės, Fabijoniškės ir Šeškinė, kol kas dėl įvairių priežasčių sulaukė žymiai mažiau naujų projektų, tačiau augimas jau matomas ir šiuose rajonuose.

„Aktyvus pirkėjų susidomėjimas naujais butais Šeškinėje parodė, kad šis miegamasis rajonas vilniečiams yra aktualus. Žmonės ieško kokybiško būsto, kuris būtų ir šiuolaikiškas, ir jaukus, pažįstamas, savas. Siekėme atliepti šiuos lūkesčius ir taip pat išlaikyti draugišką kainą“, – dalinasi I. Račevska.

Nekilnojamojo turto vystytoja taip pat atkreipia dėmesį, jog dėl riboto sklypų kiekio rajone esant nedidelei naujos statybos būsto pasiūlai šie butai liks patrauklūs ir antrinėje rinkoje. „Artimiausius 3–5 metus Šeškinėje numatoma infrastruktūros plėtra didins būsto likvidumą – butų vertė dėl įgyvendinamų naujų strateginių objektų, tokių kaip nacionalinio stadiono statybos ar Šiaurinės gatvės nutiesimas, tik augs“, – priduria I. Račevska.

Pasak jos, bendrovė svarsto tolesnes galimas investicijas tiek Šeškinėje, tiek kituose miegamuosiuose rajonuose.

Šaltinis: PR Partners