Kaip įsikurti laikinuose namuose?

Pirmadienis, 10 vasario 2020

Tikėtina, kad rinkdamiesi būstą nuomai jau atlikote didžiausią darbo dalį – atmetėte jums visai netinkančius variantus ir išsirinkote tą, kuris atitinka bent kai kuriuos jūsų poreikius. Jei jaučiate, kad iki svajonių namų dar šiek tiek trūksta, ilgai nedelskite ir imkitės atnaujinimo projekto.

Pradžių pradžia

Visų pirma, pakalbėkite su nuomojamo būsto savininku, atidžiai perskaitykite sutartį ir išsiaiškinkite, kokius pokyčius galite įgyvendinti savo laikinuose namuose. Antra, atsakę sau į keletą nesudėtingų klausimų nusistatykite siekiamą rezultatą: kas jus šiuose namuose verčia jaustis blogiausiai ar atrodo neestetiškai, kas šiame būste jums tikrai patinka, kiek pinigų ketinate išleisti pokyčiams, kiek laiko ir pastangų galite tam skirti? Kai atnaujinimo poreikiai, mastas ir galimybės taps aiškesnės, imkitės plano, o tada jau ir paties darbo. Galbūt pamatysite, kad verta atnaujinti po kambarį kas mėnesį, o gal vos kelios naujos prekybos centre įsigytos smulkmenos padės pakeisti visus namus vienu ypu.

Lengvai keičiami interjero akcentai

Įsigykite naujų ir madingų, tačiau nebrangių interjero detalių. Tai gali būti vos keletas dėmesį atkreipiančių, stilingų ir ankstesnių nuomininkų nenudėvėtų pagalvėlių, minkštas pledas, dailus namų kvapo buteliukas, kvepiančios žvakės ar puodeliai kavai. Atgaivos ir gyvybės į nuomojamą būstą visuomet padeda įnešti augalai, pavyzdžiui, šiuo metu vis dar „ant bangos“ esantys tropiniai. Gal išvaizdi palmė tiktų jūsų laikiname miegamajame? Įrėmintos nuotraukos – dar vienas neatsiejamas tikrų namų atributas. Tačiau vos pagalvojus apie vinies kalimą į sieną per nugarą eina šiurpas dėl prarasto depozito? Pasigaminkite laikiną konstrukciją nuotraukoms iš tvirto kartono ar dažytos faneros, pakabinkite savo rėmelius ir atremkite į sieną. Tai tik keli pavyzdžiai, kodėl neverta susitaikyti su visais būsto savininkų reikalavimais, nes kūrybiškų sprendimų yra tūkstančiai. Pritaikę bent kelis iš jų, jau galėsite džiaugtis matomais pokyčiais.

Kiekvienas daiktas savo vietoje

Pasistenkite sukurti tokį jausmą, kad visi daiktai šiuose namuose turi savo vietą, o nėra tik laikinai numesti kampe. Visus tinkančius ir svarbius iš „ankstesnio“ gyvenimo įkomponuokite į jiems priklausančias vietas – lentynas, spinteles, drabužinę. Venkite dėžių ir įvairiuose kampuose išmėtytų maišų, kuriuose tūno vietos neradę daiktai. Dažnai manome, kad, jei netinka čia, gal tiks mano kitame būste. Tai tik sustiprina laikinumo įspūdį ir jausmą, kad netrukus vėl teks kelti sparnus į dar kitą, jau nežinia kelintą nuomojamą būstą.

Didesnio masto pokyčiai

Jei išsirinktame būste ketinate gyventi ilgiau ir investuoti pinigų galite šiek tiek daugiau, pasvarstykite apie naujas užuolaidas, kilimą ar apšvietimo sprendimus. Vos kelios tam skirtos valandos, tačiau kambario ir visų namų nuotaika po atidaus prisilietimo gali būti kardinaliai skirtinga. Be to, jei patiks, šiuos daiktus nesudėtinga pasiimti kraustantis į dar kitus namus. Prie didesnio masto pokyčių galima priskirti ir nesudėtingų konstrukcijų baldus: pufus, lengvus stalelius, sėdmaišius ir pan. Žinoma, jei atrodo, reikalingi ir turi galimybių būti funkcionalūs ir naudojami. Jei žinote, kad čia gyvensite ilgiau, o būsto savininkas atrodo sukalbamas, galite iškelti vieną kitą savo sąlygą ir aptarti, ką norėtumėte pakeisti jo sąskaita – sienų spalvas, o gal stalviršį virtuvėje. Gal net pavyks susitarti ir dėl balkono baldų? Jei namai yra jūsų tvirtovė ir juose praleidžiate daug laiko, skirkite laiko įtikinamų argumentų paieškai ir nebijokite tartis. Juk čia gyvensite jūs. Ir, žinoma, bet kokį būstą tikrais namais paverčia geras įkurtuvių vakarėlis.