6 klaidos ieškant didesnio būsto

Pirmadienis, 24 gegužės 2021

Jei atsibodo ankštame būste ir gyventi, ir dirbti, ir sportuoti, galbūt jau laikas pagalvoti apie erdvesnį butą ar namą. Nors galimybė įsigyti erdvesnį būstą gali būti viliojanti, tačiau gyvenamojo ploto padidinimas gali sukelti ir tam tikrų nepatogumų, rašo realtor.com.

Prieš priimdami sprendimą kraustytis į didesnį butą ar namą, apgalvokite šias dažnai pasitaikančias klaidas. Galbūt jums pavyks jų išvengti ir sutaupyti.

Klaida Nr.1: skubama pirkti didesnius namus

Nors ir nesiliaujate nuolat galvojęs apie didesnius namus, prieš pirkdami juos pirmiausia gerai išanalizuokite realią situaciją. Nesugadinkite savo esamos padėties, neišsinagrinėję rinkos ir gerai neapsvarstę savo žingsnio.

„Nors dabartinės nekilnojamojo turto rinkos siautulys sukuria motyvaciją judėti kuo greičiau, svarbu kruopščiai ir apgalvotai priiminėti sprendimus“, - sako John Hollyer, „Bespoke Real Estate“ Niujorke vyresnysis partneris. „Įsitikinkite, kad suprantate rinką, palyginkite parduodamo turto ir namo, kurį norite įsigyti, vertę. Nekilnojamojo turto brokeris galėtų padėti išanalizuoti konkurencinę aplinką”.

Skubėdami nesusigundykite mokėti už jums nereikalingas papildomas paslaugas, pavyzdžiui, tam tikrų paslaugų paspartinimą. 

Klaida Nr.2: neteisingai įvertinti poreikiai

Svarbu būti realistu ir realiai įvertinti, kiek erdvės jums reikia.

„Įvertinkite savo erdvę dabartiniuose namuose ir pagalvokite, ko jums trūksta ar ką reikėtų pagerinti”, - sakoHollyer. Gali būti, kad bėda yra ne erdvės trūkumas, o netinkamas aukštų išplanavimas ar nepraktiškas baldų išdėstymas. Lygiai taip pat patyrinėkite būsto, kurį ketinate pirkti, erdvių išdėstymą ir įsitikinkite, ar tikrai maksimaliai jas galėsite išnaudoti.

Persikraustę į erdvesnį butą, neskubėkite įsigyti naujų baldų. Taip galėsite įvertinti, ko jums tikrai reikia ir ko trūksta. Tam, kad baldus galėtumėte efektyviai naudoti ir laisvai tarp jų judėti, jiems reikia erdvės.

„Be to, planuokite savo namus kasdieniam gyvenimui, o ne ypatingoms progoms. Žmonės turi įprotį nusipirkti per daug kėdžių svečiams ar didesnių, nei reikia, sofų. Reikalui esant, visada galite naudoti sulankstomas kėdes”, - sako Lior Rachmany, pervežimo kompanijos įkūrėjas ir vadovas.

Klaida Nr.3: ilgalaikių veiksnių neįvertinimas

Įsigydami bet kokį didesnį pirkinį, visada pabandykite įsivaizduoti, kaip jūsų gyvenimas gali pasikeisti per ateinančius metus.

„Naujo būsto pirkimas, kuris netolimoje ateityje nebeatitiks jūsų poreikių, paskatins kito būsto pirkimą ir dar vieną kraustymąsi, kurio buvo galima išvengti, jei būtumėte tinkamai pagalvoję į priekį”, - sako Hollyer.

Jis sako, kad būtinai reikia realiai prognozuoti, kiek laiko planuojate likti naujuose namuose, kaip per tą laiką gali pasikeisti jūsų šeimos poreikiai ir ar naujieji namai tikrai galės juos patenktinti.

Kitas dalykas, kurį namų savininkai dažnai užmiršta, kad erdvesnio būsto išlaikymas kainuoja daugiau. Į planuojamo biudžeto skaičiavimus įtraukite didesnius komunalinius mokesčius ir didesnes išlaidas remontui.

Klaida Nr.4: klaidingas finansavimo įvertinimas

Pasiruošę įsigyti didesnį butą ar namą, neapsigaukite išsirinkę tokį, kuris neatitinka jūsų finansinių galimybių. Kokį būstą galite sau leisti, jums padės išsiaiškinti būsto paskolas teikiančių įstaigų konsultantai ar paskolų brokeriai.

Nors būsto paskolų palūkanų normos yra istoriškai žemos, vis tiek palyginkite kelių kredito įstaigų pasiūlymus, kurie gali labai skirtis, ir išsirinkite jums palankiausią.

„Didesni namai reiškia ir didesnius nekilnojamojo turto mokesčius, didesnę paskolą ir brangesnį būsto draudimą”, - sako Rachmany. „Didesnius namus rinkitės tik tuomet, kai turite tam skirtą realų biudžetą”.

Klaida Nr.5: neapleiskite savo dabartinių namų

Neapleiskite savo dabartinių namų ir nenustokite jais rūpintis. Jei kažkas sugenda, sutvarkykite tai prieš išsikraustant.

„Jei norite dabartinį būstą parduoti už didžiausią kainą, turite jį išlaikyti geriausios būklės”, - sako Hollyer. Nuolatinis turto tvarkymas ir priežiūra išlaikys būsto vertę, kai jau ateis metas jį parduoti.

Klaida Nr.6: per didelės išlaidos naujiems daiktams

Didesnis, erdvesnis būstas nereiškia, kad jums reikia išlaidauti ir prisipirkti naujų daiktų. Naujame būste puikiai tarnaus ir senieji daiktai. Keiskite juos tada, kai jie sulūžta ar yra nebetinkami naudoti.

„Papildomai erdvei ne visada reikia papildomų daiktų. Nebūtina naujų virtuvės spintelių užpildyti daiktais vien todėl, kad ten yra vietos”, - sako Rachmany.

Šaltinis: realtor.com