Vilniuje inventorizuojami želdiniai
Vilnius / Sauliaus Žiūros nuotr.

Vis dažniau kalbama apie tai, kad didmiesčiuose esantys želdynai ne tik gerina aplinkos oro kokybę, bet ir mažina karščio zonas miestų centruose, padeda kovoti su klimato kaita ir užtikrina gyventojams pavėsį. Puoselėdama sostinės želdinius, bendrovė „Vilniaus planas“ miestui sukūrė esamų medžių ir krūmų duomenų bazę, kuri leidžia Vilniaus miesto savivaldybei ne tik prižiūrėti jau esamus medžius, bet ir planuoti naujus sodinimus.

Kaip ir kiekvienais metais, šiltuoju metų laiku mieste esantys želdiniai remiantis Aplinkos ministro patvirtintu Želdynų įsakymu yra inventorizuojami aukštos kvalifikacijos specialistų, fiziškai apžiūrint kiekvieną augalą atskirai. Šiuo metu yra inventorizuojami Pašilaičių, Fabijoniškių ir Verkių seniūnijų želdiniai. Specialistai jau yra pateikę duomenis apie Senamiesčio, Naujamiesčio, Šnipiškių, Žvėryno ir kitų rajonų želdinius. Gyventojai interaktyviame žemėlapyje gali pamatyti inventorizacijos metu surinktus duomenis apie jų kiemuose ir aplinkinėse teritorijose augančius želdinius bei matyti naujai pasodintus ar planuojamus želdinius.

Želdinių inventorizaciniai duomenys renkami mobilių aplikacijų pagalba, o informacija kaupiama skaitmeninėje duomenų bazėje, iš kurios yra galimybė vykdyti stebėjimus, priežiūros darbų organizavimą, pateikti statistinius duomenis.

Želdinius vizualiai vertinantys specialistai įvertina jų vietą erdvinėje sistemoje, rūšį, aukštį, skersmenį, želdinio būklę ir rekomenduojamo tvarkymo priemones. Želdinių būklė vertinama apibendrinant kelis rodiklius: genėjimo intensyvumo laipsnį, defoliacijos laipsnį, ligų intensyvumą, kenkėjų gausumą ir pakenkimo laipsnį, medžio kamieno (žievės) mechaninio pažeidimo intensyvumą, pasvirimo laipsnį.

Šiais metais želdiniai inventorizuojami Pašilaičių, Fabijoniškių ir Verkių seniūnijose. Inventorizaciją atliekantys asmenys prašo gyventojų supratingumo ir informuoja, kad remiantis galiojančiais įstatymais, specialistai, pateikę asmens dokumentą ir savivaldybės vykdomosios institucijos išduotą patvirtinimą raštu apie savivaldybės vykdomosios institucijos pavedimu atliekamus inventorizavimo darbus, turi teisę darbo dienomis šviesiu paros metu įeiti į teritorijas, kuriose auga želdiniai, atlikti inventorizavimo darbus.

Šaltinis: vilnius.lt

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location