Vasarą Vilniuje vyks didžiausias istorijoje vamzdynų tinklų atnaujinimas
Asociatyvi nuotr. ‎‎ Plačiau: https://sa.lt/vasara-vilniuje-vyks-didziausias-istorijoje-vamzdynu-tinklu-atnaujinimas/

Vilniaus savivaldybės kontroliuojama bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) šią vasarą numatė rekonstruoti daugiau nei 5,2 km vamzdynų – tai didžiausias tinklų atnaujinimas bendrovės istorijoje.

Pasak VŠT Perdavimo tinklo direktoriaus Algimanto Sadausko, Senamiestyje, Naujamiestyje, Karoliniškėse, Viršuliškėse, Pilaitėje esantys tinklai yra susidėvėję, vamzdynų šilumos izoliacija praradusi savybes, o plieno  vamzdžiai pažeisti išorinės ir vidinės korozijos. 

„Tokių tinklų eksploatavimas lemia didesnius šilumos nuostolius į aplinką, išauga avarijų šilumos tinkluose tikimybė“, – pranešime teigė jis.

Į rekonstrukciją bus investuota 11 mln. eurų, iš jų 45 proc. – Europos Sąjungos parama. Pernai rekonstruoti vamzdynai Naujamiestyje ir Užupyje.

VŠT jau yra pasirašiusi sutartis su keturiais rangovais: Senamiestyje darbus už 1,5 mln. eurų atliks bendrovė „DS-1“, Viršuliškėse už 1,3 mln. eurų – „Ukmergės inžinerija“, Karoliniškėse – „Caterva“ už 1,6 mln. eurų, o Naujamiestyje – KRS už 3,8 mln. eurų. Sutartis dar nepasirašyta su rangovu Pilaitėje.

VŠT valdo apie 750 km vamzdynų, kai kur jų amžius siekia daugiau nei pusšimtį metų. 
‎‎Šaltinis: sa.lt

V/S: 39 / 6