Sodo nykštukų krizė Didžiojoje Britanijoje
unsplash.com

Pandemijos metu daugelyje šalių paskelbtas karantinas privertė žmones daugiau laiko praleisti namuose. Šiuo laikotarpiu ypatingai išaugo ne tik sklypų, sodų ir sodybų paklausa, bet ir sodo prekių. Didžiojoje Britanijoje sodo prekės karantino metu tapo ypatingai paklausios. Tačiau vargu ar kas galėjo tikėtis, kad šalį ištiks sodo nykštukų krizė.

Krizė kilo tuomet, kai dėl karantino sodo prekių parduotuvės tapo labai populiarios tarp gyventojų, o išaugusią paklausą patenkinti sutrukdė sutrikusi tiekimo grandinė. Dekoratyvinių sodo nykštukų trūkumą visos šalies mastu įtakojo Sueco kanale įstrigęs krovininis laivas. Kaip BBC naujienų portalui pasakojo vienos sodo prekių parduotuvės vadybininkas Ian Byrne, ne tik sodo nykštukų, bet ir kitų populiarių sodo prekių paklausa ir iki įvykio Sueco kanale buvo ypatingai išaugusi. „Jau šeši mėnesiai kaip nesame matę sodo nykštuko pardavime“, teigė jis. Sodo prekių parduotuvių apgultis karantino metu kaitino visą prekių tiekimo grandinę. Sueco kanale užstrigęs laivas, gabenęs didžiulį kiekį Didžiosios Britanijos rinkai skirtų sodo prekių, situaciją dar labiau pablogino.

Nors Sueco kanale įstrigęs laivas jau išlaisvintas, Jungtinės Karalystės sodininkams reikalingų prekių ir sodo nykštukų dar teks palaukti – jie dar turi būti iškrauti ir paskirstyti po pardavimo vietas.

Nors Lietuvoje sodo nykštukai nėra tokie populiarūs kaip D.Britanijoje, tačiau UAB agrofirmos „Sėklos“, valdančios sodo prekių tinklą „Žalia stotelė“ marketingo vadovė Jurgita Blužaitė teigia, kad tiekimo sutrikimai jaučiami ir Lietuvoje. „kalbant apie lauko vazonus, kuriuos gamina Vietnamas ir Kinija, gamybos terminai yra labai užsitęsę. Jei anksčiau užsakymus pagamindavo per maždaug 2 mėn., tai dabar gali gaminti ir 5 mėn.“, dalijasi įmonės atstovė. Į klausimą, ar apskritai lietuviai mėgsta puošti savo sodus, moteris atsako, jog „lietuviai nelabai linkę pirkti sodo dekoracijų. Labiau puošiasi vienmetėmis gėlėmis, kurias sodina į pastatomus ar pakabinamus vazonus ar lovelius“.

Šaltinis: bbc.com

V/S: 32 / 5