Klaipėdiečiai turi galimybę prisidėti prie miesto gražinimo ir aktyviai šia priemone naudojasi
Įrenginėjama vaikų žaidimų aikštelė I. Simonaitytės g. – tai vienas iš pernai laimėjusių gyventojų iniciatyvų konkursui pateiktų projektų.

Klaipėdiečiai patikėjo naujojo įrankio – dalyvaujamojo biudžeto atveriamomis galimybėmis. Antrąkart Klaipėdoje organizuotame gyventojų iniciatyvų konkurse siūlant idėjas ir balsuojant už patraukliausias dalyvavo žymiai daugiau gyventojų negu prieš metus. 1411 balsų valia išrinkti (praėjusiais metais buvo užskaityti 437 klaipėdiečių balsai) daugiausia uostamiesčio gyventojų simpatijų pelnę projektai, parengiamuosius jų įgyvendinimo darbus Klaipėdos miesto savivaldybė pradės jau netrukus.

Šiemet Klaipėdos dalyvaujamajam biudžetui gyventojai iš viso pateikė 31 pasiūlymą, kaip pagerinti gyvenamąją aplinką, viešąsias erdves Klaipėdos mieste. Speciali savivaldybės darbo grupė, atlikusi pateiktų idėjų vertinimą, balsavimui atrinko 14  gyventojų pasiūlytų idėjų. Suskaičiavus balsus, paaiškėjo, kad, kaip ir praėjusiais metais, didžiausią balsų skaičių pelnė kelios platformoje dalyvauk.klaipeda.lt/ viešintos gyventojų iniciatyvos. Daugiausia balsų klaipėdiečiai skyrė pasiūlymui pavadinimu „Vieša laisvalaikio erdvė dideliems ir mažiems“ (193 balsai, projekto įgyvendinimo vieta – Smeltės mikrorajonas), 2-oji vieta atiteko idėjai pavadinimu „Baltų simbolių takas Tauralaukyje“ (178 balsai, tikslinė grupė - Tauralaukio mikrorajono gyventojai), 3–oji – siūlymui įrengti „Daugiafunkcę ekstremalaus bėgimo (OCR) treniruočių aikštelę Klaipėdoje“ (163 balsai). Pastarąją iniciatyvą – treniruočių aikštelę, skirtą ekstremalaus kliūtinio bėgimo mėgėjams, pasiūlyta įrengti miškingoje vietoje šalia Vasaros koncertų estrados.

Išsamią informaciją apie daugiausiai balsų pelniusias gyventojų iniciatyvas bus galima rasti dalyvauk.klaipeda.lt/.

Bendra trijų didžiausio klaipėdiečių palaikymo susilaukusių idėjų sąmata viršija numatytą 100 tūkst. Eur biudžetą. Tačiau lapkričio 14 d. posėdžiavusi Klaipėdos miesto savivaldybės gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, projektų idėjų įgyvendinimo darbo grupė nutarė siūlyti Savivaldybės administracijos direktoriui pritarti bei papildomai įtraukti į Strateginį planą įgyvendinimui ir trečią pagal eilę daugiausia gyventojų balsų surinkusią projekto idėją, kaip ir pernai, skelbti nugalėtojais tris, o ne dvi daugiausia balsų surinkusias gyventojų idėjas.

„Esminis proveržis šiame gražiame sumanyme – tai, kad klaipėdiečiai patikėjo, jog yra galimybė, siūlant savus projektus, pretenduoti į miesto lėšas, kad už jas būtų sukurta kažkas reikalingo ir gražaus jų bendruomenei. Ženkliai padidėjusi klaipėdiečių aktyvumo teikiant idėjas ir už jas balsuojant dinamika byloja, kad sprendimas dėl dalyvaujamojo biudžeto atsiradimo mūsų mieste buvo teisingas. Šis projektas neabejotinai stiprina vietos bendruomenę. Laimėję projektai tikrai bus įgyvendinti ir iniciatyvių miestiečių dėka papuoš miestą. Manau, kad tai įkvepia aiškų suvokimą, jog dalyvaujamojo biudžeto iniciatyva turi tęstis ir gyventojų idėjoms įgyvendinti skiriama biudžeto lėšų dalis turėtų didėti – galbūt tai dar labiau motyvuos bendruomenes kurti daugiau gražių projektų artimiausioje aplinkoje“, – sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

„Džiugu, kad miesto gyventojai ne tik noriai siūlė idėjas, bet ir aktyviai balsavo už labiausiai patikusias. Džiugina, kad šiemet iniciatyvos – dar įdomesnės, įvairesnės. Kai kurios jų siūlo ne tik pagerinti viešąją infrastruktūrą, bet kviečia tai padaryti išradingai, kūrybiškai. Viena tokių – 2-ąją vietą laimėjęs projektas, kur siūloma baltiškais simboliais apipavidalinti pėsčiųjų taką, taigi vaikščiojantiems šis išskirtinis takas galėtų tapti ir pažinimo taku, mokymo priemone vaikams“,– džiaugėsi Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vyr. patarėjas Deividas Petrolevičius.

Jis pažymėjo, kad nauja infrastruktūra, kuri įrengiama iš miesto biudžeto lėšų, galės naudotis bet kuris klaipėdietis, nepriklausomai nuo to, kurioje miesto vietoje jis gyvena. „Visi šie objektai yra skirti klaipėdiečiams ir miesto svečiams, kurie gyventojų iniciatyva užgimusiame objekte (vaikų žaidimo aikštelės, sporto aikštynai, takai ­ ir kt.) lankysis, – patvirtino D. Petrolevičius. Beje, šiemet idėjas kaip pagerinti aplinką uostamiestyje galėjo teikti ne tik klaipėdiečiai, bet ir visi neabejingi Klaipėdai asmenys, nesvarbu, kur jie gyvena. Tačiau balsuoti renkant patraukliausias gyventojų iniciatyvas galėjo jau tik klaipėdiečiai.

Nors Savivaldybės administracija susidūrė su tam tikrais sunkumais įgyvendinant 2021 m. dalyvaujamojo biudžeto projektus (apie juos skelbta čia: https://www.klaipeda.lt/lt/naujienos/naujienos/7655/pirmasias-gyventoju-iniciatyvas-klaipeda-igyvendins-dar-siemet:3000), visų 3-jų didžiausio klaipėdiečių palaikymo sulaukusių gyventojų iniciatyvų įgyvendinimas įgavo pagreitį: tikimasi, kad bent dvi jų (vaikų žaidimo aikštelės) miestiečiams bus atvertos dar šiemet, o trečiajai idėjai įgyvendinti jau rengiamas projektas. 

Klaipėdos miesto savivaldybė už bendradarbiavimą dėkoja Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto bibliotekai, suteikusiai galimybę gyventojams, neturėjusiems galimybės prisijungti prie elektroninės sistemos, balsuoti gyvai už jiems patikusias idėjas bibliotekos padaliniuose. 

 

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location