„Luminor“ banko ekspertė: atidėlioti būsto įsigijimą nėra prasmės
Asociatyvi nuotr.

Sudėtinga geopolitinė situacija sukėlė daug netikrumo tiek pasaulinėje ekonomikoje, tiek žmonių, planuojančių įsigyti būstą, sąmonėje. Tačiau ekspertų nuomone, sprendimas atidėti būsto įsigijimą nėra ekonomiškai pagrįstas. Tikėtina, kad delsiant, būsto įsigijimo kaštai gali kilti, teigia specialistai.

„Daugelis žmonių dvejoja, ar dabartinis metas tinkamas įsigyti būstą, nes šiuo metu, kai kyla vartojimo produktų kainos, nekilnojamasis turtas gali atrodyti pakankamai saugi investicija. Jei svarstote, ar dabar laikas statyti ar įsigyti namus, atkreipkite dėmesį, jog kyla tiek statybinių žaliavų bei medžiagų, tiek darbų kainos, todėl statybos ateityje neturėtų pigti. Visgi svarbu paminėti ir tai, kad sprendimas įsigyti būstą turi būti racionalus, o ne pagrįstas emocijomis, o nusprendus įsigyti būstą su paskola, svarbu atsakingai įvertinti savo ar šeimos finansinę padėtį ir perspektyvas“, –  sako „Luminor“ banko būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė.

Nors dėl dabartinių sukrėtimų kai kuriuose projektuose pastebima tiekimo sutrikimų, keičiami kai kurie terminai, tačiau, ekspertų teigimu, esminių neigiamų pokyčių nekilnojamojo turto ir statybų sektoriuose šiuo metu nėra. Gali būti, kad trumpuoju laikotarpiu kiek sumažės naujų nekilnojamojo turto projektų apimtys, tačiau bendro nuosmukio statybų sektoriuje neprognozuojama.

Pasak Ž. Rakauskaitės, dėl tiekimo trikdžių dalis statybų projektų gali trukti ilgiau ar būti atidėti, tačiau staigaus kritimo nenumatoma. „Taip pat tikėtina, kad naujas nekilnojamasis turtas gali brangti sparčiau nei senos statybos būstai, ir tai, kad daugiau dėmesio nukryps  į senų namų renovaciją ir jų energetinio efektyvumo didinimą“, – prognozuoja Ž. Rakauskaitė.

Be to, didėjant atotrūkiui tarp vidutinio darbo užmokesčio ir būstų didžiuosiuose miestuose kvadratinio metro kainos, kai kuriems gyventojams nekilnojamasis turtas  Vilniuje ar Kaune gali tapti finansiškai sunkiau prieinamas.

„Luminor“ banko specialistų nuomone, šias permainas ypač pajus ketinantys įsigyti pirmąjį nekilnojamąjį turtą.

„Sukaupus pradinį įnašą ir radus tinkamą būstą, nereiktų atidėlioti sprendimo jį įsigyti. Kreipiantis būsto paskolos, svarbu prisiminti ir tai, kad gali kilti EURIBOR palūkanų norma, dėl ko gali padidėti paskolos grąžinimo mėnesio įmokos“, –  pabrėžia „Luminor“ banko būsto kredito produkto vadovė Ž. Rakauskaitė.

Apie „Luminor“

„Luminor“ yra pirmaujantis nepriklausomas bankas Baltijos šalyse ir trečias pagal dydį finansinių paslaugų tiekėjas regione. Mes aptarnaujame asmenų, šeimų ir verslo finansinius poreikius. Kaip ir mūsų namų rinkos – Estija, Latvija ir Lietuva – mes esame jauni, dinamiški ir žvelgiantys į ateitį.

 

Komentarai (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Taip, yoac kai turima omeny, kad neaisku kaip susiklostis karas ukrainoje ir ar ruskiai neprades nesamoniu baltijos salyse. Nesinoretu nusipirkt busto uz 200k ir po menesio matyt kaip raketos sutasko investicija.

Dabar pigiau nusipirkt nama...

Taip, yoac kai turima omeny, kad neaisku kaip susiklostis karas ukrainoje ir ar ruskiai neprades nesamoniu baltijos salyse. Nesinoretu nusipirkt busto uz 200k ir po menesio matyt kaip raketos sutasko investicija.

Dabar pigiau nusipirkt nama irengta kipre nei lietuvos uzmiestyje su daline apdaila. Nuplauke lietuviai su nt kainom ir bent kiek smegenu turintis zmogus nepirks jo lietuvoj iki kol kainos neateis i prota

Skaityti daugiau
  Svaigalai
This comment was minimized by the moderator on the site

Znns

  Snndbx
Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location