Būsto kainos Taline pradeda viršyti perkamąją galią
pixabay.com

Butų kainos Taline taip sparčiai auga, kad gyventojų pajamos nebespėja jų vytis. Mažos būsto paskolų palūkanų normos teikia mažai vilčių šiai situacijai suvaldyti.

Pirmąjį 2021 m. pusmetį nekilnojamojo turto paklausa šoktelėjo į viršų, į naujas aukštumas pakeldama būsto kainas. Nepaisant to, kad per metus rinkos aktyvumas sumažėjo, šiuo metu parduodamų butų yra mažiau, tačiau susidomėjusių pirkėjų yra daugiau.

2021 m. pirmąjį pusmetį vidutinė būsto kaina visoje Estijoje padidėjo 8,8 proc., naujos statybos būstas sostinės centre pabrango 15 proc., o Talino Haabersti rajone - daugiau nei 20 proc. “, - sakė „Luminor” vyriausiasis ekonomistas Tõnu Palm. Šiuo metu trūksta naujų projektų ir kartu su brangstančiomis statybinėmis medžiagomis tai dar labiau didina nekilnojamojo turto kainas.

Ekspertai teigia, kad antroje 2021 metų pusėje būsto kainos viršys grynojo darbo užmokesčio augimą ir gyventojų perkamąją galią.

„1Partner“ generalinis direktorius Martinas Wachteris pažymėjo: „Jei Taline paprastai būna 700–800 butų sandorių per mėnesį, tai pirmąjį pusmetį šis skaičius kelis mėnesius pasiekė net tūkstantį sandorių. Šiandien šie skaičiai sumažėjo iki 700. Galima sakyti, kad nekilnojamojo turto rinka nurimo. Būsto trūkumas, kuris buvo susidaręs dėl to, kad vystytojai dėl paskelbtų karantinų ir ribojimų stabdė projektus, palaipsniui mažinamas atnaujinant sustabdytas statybas. Į rinką patenka vis daugiau pasiūlymų”.

Apskritai Estijoje praėjusį mėnesį užfiksuota 4,3 tūkst. pirkimo-pardavimo sandorių – 7 proc. daugiau nei pernai rugpjūtį, bet 9 proc. mažiau nei šiemet liepą, pranešė Estijos žemės departamentas.

Pažymima, jog rinkos aktyvumas per mėnesį sumenko dėl sezoninių priežasčių, tačiau per tris vasaros mėnesius sandorių sudaryta 8 proc. daugiau nei prieš metus. Rinka buvo aktyvesnė ir negu ikipandeminių 2019-ųjų vasarą.

Kaip įprasta, NT rinka buvo aktyviausia sostinės apskrityje, kur rugpjūtį įvyko maždaug 39 proc. visų sandorių. Toliau sekė Tartu, Rytų Viru ir Pernu apskritys, o kitų apskričių dalis buvo mažesnė nei 5 procentai.

Sostinėje praėjusį mėnesį užregistruotas 721 buto perleidimo sandoris – beveik 14 proc. daugiau nei prieš metus, o vienas iš dešimties sandorių buvo susijęs su naujo būsto pirkimu-pardavimu. Sandorių Tartu mieste padaugėjo 14 proc. iki 229, Pernu – 48 proc. iki 86.

Šaltinis: bns / prian.ru

  

Komentarai (0)

Komentarų dar nėra

Palikite komentarą

  1. Rašomi komentarai kaip svečiui
Attachments (0 / 3)
Share Your Location