Aukščiausios klasės riedlenčių parkas Vilniuje atvers galimybes ugdyti olimpiečius ‎‎

Trečiadienis, 04 kovo 2020

Atnaujinamame riedlenčių parke prie Baltojo tilto pirmieji riedlentininkai pasirodė dar nesibaigus statybos darbams. Rugsėjo mėnesį sostinės savivaldybė griežtai įspėjo riedlentininkus nevažinėti neįrengtame riedlenčių parke, tačiau šią savaitę pranešė, jog analogų iki šiol šalyje neturėjęs parkas su apšvietimu sportininkams bus parengtas jau gruodžio mėnesį.

Riedlenčių parko atnaujinimas – tik dalis Neries krantinės pertvarkymo darbų. Kitų metų vasarą teritorijoje prie Baltojo tilto planuojama atidaryti modernią aktyvaus ir pasyvaus laisvalaikio erdvę, kurioje bus poilsio zonos, trys krepšinio ir devynios paplūdimio tinklinio aikštelės su tribūnomis, taip pat – lauko gimnastikos, lauko treniruoklių aikštelės ir terasa prie krantinės.

Nuo pat projekto pradžios su savivaldybe, rangovu ir riedlenčių parko statytoju konsultavosi Lietuvos riedlenčių federacija. Mintimis apie naują riedlenčių parką Lietuvoje su portalo SA.lt skaitytojais pasidalino federacijos vadovas Justinas Ivoška.

– Kaip vertinate naujai iškilusį riedlenčių parką prie Baltojo tilto? Ar jau teko jį išbandyti ir kokie įspūdžiai?

– Baltojo tilto riedlenčių parkas yra vienareikšmiškai geriausias riedlenčių parkas Lietuvoje ir taip pat drąsiai galime teigti, kad šis naujas statinys yra vienas geriausių Baltijos šalyse. Tai aukščiausios klasės statinys, kuris leis Lietuvos riedlenčių sporto atletams kelti savo lygį.

Parkas turi dvi sekcijas: gatvės ir parko. Šios dvi disciplinos bus ir kitais metais vyksiančiose Tokijo olimpinėse žaidynėse. Jis buvo projektuojamas atsižvelgiant ne tik į pažengusių atletų lygį, bet ir į pradedančiuosius. Parke yra didelis figūrų ir erdvių pasirinkimas, kuris yra tinkamas, tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems.

Kol kas parką išbandyti pavyko minimaliai, tačiau pavasarį prasidės važinėjimo lauke sezonas ir bus galima pilnai išbandyti visas parko figūras.

 

"Turėdami aukšto lygio „treniruočių aikštelę“ galėsime rodyti atitinkamus rezultatus užsienyje. Turėdami aukšto lygio „treniruočių aikštelę“ galėsime rodyti atitinkamus rezultatus užsienyje.                                                                                                                                                                                                                                                                      -J.Ivoška„

– Kokios galimybės atsiveria riedlentininkų bendruomenei pastačius šį parką?

– Riedlentininkų bendruomenei naujo parko atsiradimas vienareikšmiškai suteiks galimybę tobulėti. Taip pat – galimybę išbandyti save ne tik gatvės, bet ir parko disciplinoje.

 Ilgą laiką Lietuva neturėjo riedlenčių parko, kuris savyje talpintų viską, ko reikia pilnaverčiam važinėjimui ir tai sudarydavo sunkumų Lietuvos riedlenčių atletams varžybose užsienio šalyse, kuriose atletai susidurdavo su parkais, kurie yra ne tik kitokio dydžio, bet ir su kitokiomis figūrų variacijomis.

                                                             Riedlenčių parkas Vilniuje (SA.lt nuotr.)

 

– Papasakokite, kokį vaidmenį federacija atliko bendradarbiaujant su savivaldybe ir su rangovais. Kaip šis procesas vyko ir koks buvo jūsų indėlis?

– Savivaldybė su Lietuvos riedlenčių federacija susisiekė dar projekto pradžioje, kai buvo sprendžiama, koks parkas turėtų atsirasti. Konsultavome savivaldybę ir architektus parko išplanavimo klausimais.

Su parko statytojais ir projektuotojais derinome figūrų išplanavimus, reikiamus pakeitimus. Džiaugiamės, kad savivaldybė pasirinko geriausius Baltijos šalyje parko statytojus „Mindworks ramps“, kurie projektus yra įgyvendinę ne tik Baltijos šalyse, bet ir visame pasaulyje.

Taip pat norime pasidžiaugti, kad į „Bowl“ parko dalies statymą įsitraukė patyręs, gerai pasaulyje žinomas profesionalus riedlentininkas Stu Graham. Drąsiai galime teigti, kad Vilniaus Baltojo tilto riedlenčių parko „Bowl“ sekcija yra aukščiausios klasės.

– Riedlenčių sportas buvo įtrauktas į 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių programą. Kaip tam ruošiasi federacija?

– Riedlenčių sportas debiutuos Tokijo žaidynėse. Riedlenčių disciplina žaidynėse kvalifikuojama į gatvės (angl. street) ir parko (angl. park) atšakas. Lietuvos riedlenčių federacijos atstovų ateinančiais metais Olimpinėse žaidynėse, deja, bet neturėsime, tačiau intensyviai ruošiamės 2024 Paryžiaus olimpiadai.

Lietuvos riedlenčių federacija vykdo Lietuvos čempionato etapus, kuriuose yra kvalifikuojami Lietuvos atletai. Atlikę reikiamus darbus su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu, aukščiausiai reitinge esančius atletus siųsime į atrankines olimpinių žaidynių varžybas.

                                                                 Riedlenčių parkas Vilniuje (SA.lt nuotr.)

 



‎‎ 

‎‎



 

Temos: Statyba