Vasaros malonumai jūsų kieme

Pirmadienis, 01 sausio 2018

Atrodo, vasarą laimei susikurti reikia kur kas mažiau pastangų – juk saulėtos dienos padeda palaikyti puikią nuotaiką nuo pat ryto. Kiekvienas šiltąjį metų laiką renkasi leisti savaip, tačiau, jei gyvenimo ritmas ar darbai neleidžia išsiruošti į atostogas ar kelionę, ne ką mažiau pramogų galima rasti vidiniame savo namų kieme. Svarbiausia tai, kad bet kokia investicija bus tikrai ilgalaikė, ir visais malonumais galėsite mėgautis ne vienus metus.

Baseinas – prieinama egzotika

Pagrindiniai baseinų tipai – antžeminiai ir įleidžiami į žemę. Pirmieji, žinoma, yra ekonomiškesnis pasirinkimas, tačiau jų greičiausiai nesirinks į ilgaamžiškumą orientuoti pirkėjai. Antžeminių baseinų būna kelių rūšių: pripučiamų, pagamintų iš metalinio karkaso ir plėvelės, kartais karkasas gaminamas iš medinių lentų. Renkantis įleidžiamą į žemę baseiną taip pat galimi keli variantai. Karkasinio tipo baseinai yra pigiausias pasirinkimas. Stiklo pluošto baseinų privalumas – greitas įrengimas, tačiau visa tai sukuriama už gana aukštą kainą. Vis dėlto tokiems baseinams kartais suteikiama net 25 metų garantija. Plastikiniai baseinai pasižymi geru kainos ir greito montavimo santykiu, tačiau jie reikalauja daugiau priežiūros ir nėra tokie ilgaamžiai kaip kiti. Betoniniai baseinai laikomi universaliausiais, nes praktiškai neribojami jų matmenys. Tačiau šiuo atveju reikėtų labai atidžiai rinktis statytojus, nes vėliau tokio baseino taisymas gali kainuoti daugiau nei įrengimas.

Ieškant baseino vietos kieme, vertėtų rinktis saulėtą vietą, ne šešėlį. Paprastai specialistai padeda baseino tipą pasirinkti pagal gruntą. Lietuvoje populiariausiais laikomi 4 metrų pločio ir 10 metrų ilgio baseinai.

 

Ieškant baseino vietos kieme, vertėtų rinktis saulėtą vietą, ne šešėlį.

 

Terasos jaukumas

Kaip susikurti tokią terasą, kurioje norėtųsi leisti šiltus vakarus? Pirmiausia reikėtų nuspręsti, ar tai bus vieta, kurioje ketinate rengti vakarėlius, ar jaukius pasisėdėjimus šeimos rate, ir tik tada planuoti terasos erdvę. Žinoma, svarbiausia – patogūs baldai: kėdės, sėdmaišiai, supamieji krėslai, gal iš palečių ir pagalvių pagaminti „foteliai“ ar šezlongai deginimuisi. Žinoma, vaišėms ir gėrimams reikalingas ir derantis valgomasis stalas. Pagalvokite apie tokios terasos stogą – turbūt paprasčiausias ir universaliausias variantas yra sulankstomos ir suvyniojamos markizės. Taip galėsite rinktis – slėptis nuo saulės spindulių ar pasideginti, be to, šiltais vakarais terasa galėsite mėgautis net lyjant. Terasos dekorui negailėkite žalumos – jaukumo (ir taip madingos egzotikos) suteiks palmės vazonėliuose, kaktusai, sukulentai, o ypač iš kabančių vazonų svyrančios gėlės.

 

Pirmiausia reikėtų nuspręsti, ar tai bus vieta, kurioje ketinate rengti vakarėlius, ar jaukius pasisėdėjimus šeimos rate, ir tik tada planuoti terasos erdvę.

 

Lauko židinys

Kaip ir namo viduje, taip ir lauke esantis židinys atlieka ne tik praktinę, bet ir estetinę funkciją. Dažnai jis tampa ir lauko terasų centru, greta kurio norisi susėsti vakare. Lauko židiniai gali būti kūrenami malkomis arba dujiniai. Pirmieji yra populiaresni dėl savo paprastumo ir liepsnos, kvapų bei garsų natūralumo. Tiesa, tokie židiniai skleidžia daug dūmų. Dujomis kūrenami židiniai yra švaresni, nes nelieka pelenų ir žarijų, jie laikomi ir saugesniais. Jei židinį naudosite maistui gaminti, jame turėtų būti ir išimamos grotelės, be to, prie tokio židinio patogu turėti ir nedidelį stalą, ant kurio būtų galima pasidėti maistą. Rinkdami lauko židinio vietą, venkite jį statyti visai šalia namo, geriausiai palikti 3–4 metrų atstumą. Išsiaiškinkite, ar pasirinktoje vietoje nėra nutiestų komunikacijos laidų ar vamzdynų. Tarp židinio ir krėslų taip pat geriausia palikti bent metro atstumą. Be to, židiniui rinkitės užuovėją, kad vėjas nepūstų dūmų, degių medžiagų ar ugnies kibirkščių į žmones.

 

Rinkdami lauko židinio vietą, venkite jį statyti visai šalia namo, geriausiai palikti 3–4 metrų atstumą.

 

Kepsnių sezonas atidarytas!

Kepsnių vakarėliai ne visada būna suplanuoti iš anksto – kartais draugai užgriūva ar alkis apima netikėtai... Tačiau ir tokiems atvejams galima pasiruošti. Bet kokią kepsninėje ar lauko židinyje keptą mėsą galima pagardinti pačių iš anksto pagamintu žolelių užpilu. Siūlome vieną paprastą ir gardų receptą išbandyti su vištienos kepsneliais.

RECEPTAS. Nedideliame inde sumaišykite kambario temperatūros sviestą su petražolėmis, krapais, čiobreliais, citrinos sultimis (citriną perpjaukite pusiau ir neišmeskite), tarkuota citrinos žievele. Išmaišę padėkite į šaldiklį, kad sušaltų.

Vištieną įtrinkite pipirais, druska ir palikite 10 min. Ant grotelių dėkite kepti vištienos krūtinėlę su išspaustų citrinų puselėmis. Kepkite vištieną apie 5 min. kiekvieną pusę. Tada nuimkite citrinas ir kepkite dar, kol iškeps iki galo.

Ištraukite iš šaldiklio sviestą. Susmulkinkite česnaką. Patiekite kepsnius vienoje lėkštėje su citrinomis iš šonų. Kepsnius įtrinkite česnaku ir ant kiekvieno kepsnio dėkite po sviesto gabalėlį. Skanaus!

 

TEKSTAS – Ievos Elvyros Kazakevičiūtės

Temos: Interjeras