Pasiruošimas namų remontui: pirmieji žingsniai

Trečiadienis, 12 vasario 2020

Namų remontas malonumą teikia retai – patyrusių meistrų tenka ieškoti mėnesių mėnesius, o suplanuotos išlaidos išsipučia kelis kartus. Apie nekvalifikuotus meistrus ir jų darbo rezultatus jau sukurta, ko gero, tiek pat anekdotų kiek apie šviesiaplaukes ir jų nuotykius. Planuojantiems remontą – naudingi patarimai, kaip deramai pasiruošti sklandžiai jo eigai.

Norų ir poreikių įvertinimas

Remontas namuose dažniausiai nevyksta spontaniškai. Ruošdamiesi jam, palengva dėliojamės savo planus ir viziją, kokio galutinio rezultato savo būste mes tikimės. Norėdami išvengti neteisingų sprendimų, turime patys sau atvirai pasakyti, ko norime. Jeigu jus ryškios spalvos namuose erzina, vien dėl vyraujančių mados tendencijų nepulkite dažyti visų sienų mėlynai. Jeigu nemėgstate gulėti vonioje ir niekada to nedarote, gal vertą ją pagaliau iškeisti į erdvią dušo kabiną? Prisiminkite, kad neapgalvotų sprendimų pasekmės jus erzins ne vienerius metus. Jokiu būdu šiame etape nepradėkite kaupti medžiagų ir interjero detalių, vildamiesi jas panaudoti remonto metu – vėliau gailėsite vėjais paleistų pinigų, o sandėliuke dūlės iš pažiūros neblogų, bet nepanaudotų daiktų krūva.

Vizualizacijos

3D vizualizacijos ir brėžiniai jums padės susisteminti norus ir idėjas bei susikurti visumą atspindintį vaizdą, pamatyti trokštamus namų pokyčius realioje erdvėje. Jei nesamdote interjero dizainerio, galutinį remonto rezultatą parodančias vizualizacijas galite pasidaryti ir patys. Internete tam dabar gausu galimybių – nuo paprasčiausių nemokamų tinklapių, kuriuose suvedę savo kambario matmenis galite keisti grindų ir sienų spalvas, iki sudėtingesnių, kuriuose susikūrus savo paskyrą galima netgi projektuoti baldus, o brėžiniais dalintis su gamintojais. Vizualizacijos padeda su darbų vykdytojais kalbėti ta pačia kalba, išvengti nesusipratimų, o kilusius ginčus išspręsti jums naudinga linkme. Turint jas ir tikslius brėžinius lieka mažiau terpės meistrų interpretacijoms.

Finansų planavimas

Remontui skiriamo realistiško biudžeto suplanavimas – dar vienas labai svarbus žingsnis į jaukesnius namus. Realistiškas biudžetas yra toks, kuriame lėšų numatyta ne tik reikalingoms medžiagoms, meistrų darbui, bet įtraukta eilutė ir nenumatytoms situacijoms – tai turėtų būti mažiausiai penktadalis nuo suplanuoto biudžeto. Sudarydami biudžetą naudokitės internetu, teminiais žurnalais, reguliariai lankykitės parduotuvėse. Vienodai naudinga čia ir artimųjų, bičiulių patirtis. Jei trūksta patirties ar jūsų neriboja biudžetas, kreipkitės į interjero dizainerius. Jei nuosavų santaupų nepakanka, į banką eikite turėdami aiškų finansinį planą.

Darbų eigos planas ir meistrų paieška

Sudarykite darbų eigos planą. Pradėsite nuo vamzdynų ir elektros instaliacijos atnaujinimo? Po to reikės montuoti naujas konstrukcijas iš gipso kartono lakštų? Tiesa, kažkas juk turės pašalinti ir senuosius vamzdynus? O gal tai darysite patys? Susirašykite visus planuojamus darbus detaliai ir nuspręskite, kokius specialistus samdysite. Ar visus darbus patikėsite vienam meistrui, o gal ieškosite kiekvienos srities profesionalų – dažytojų, plytelių klijavimo meistrų, elektrikų? Remkitės tik gerai statybų rinką išmanančių draugų ar kitų žmonių rekomendacijomis. Riebiausią pliusą galite pasidėti suradę gerus ir patikimus statybininkus. Be to, darbų plane nepamirškite pasižymėti ir tokių dalykų, kaip naujų baldų ar individualiai siuvamų užuolaidų užsakymas.

 

Temos: Interjeras