Minimalizmas: ne tik interjero sprendimas, bet ir gyvenimo būdas

Trečiadienis, 12 vasario 2020

Minimalistinis interjeras vis dar neužleidžia savo pozicijų tarp populiariausių naujakurių pasirinkimų. Minimalistiniais principais įrengtuose namuose lengviau judėti, juose erdvu ir beveik visuomet atrodo, jog čia vyrauja ideali tvarka. Tai teigiamai veikia ir gyventojų savijautą. Kaip bebūtų paradoksalu, tai vienas sunkiausiai realybėje įgyvendinamų interjero stilių. Šiame tekste – keli esminiai patarimai, padėsiantys šį stilių prisijaukinti.

Neutralus pagrindas

Kuriant minimalistinį interjerą, svarbu tinkamai ir atidžiai išsirinkti bazinę namų spalvą. Klaidinga manyti, kad minimalistų namuose privalo vyrauti tik sterili balta. Galite drąsiai rinktis ir kitus spalvinius variantus – nuo švelnios kreminės iki vienos ryškesnės spalvos atspalvių. Kodėl? Neprimarginti namai atrodys švarūs, gaivūs ir įkvėps ramybės. Nors minimalistinis interjeras neretam gali pasirodyti šaltas ir nuobodus, jis toks tikrai nėra.

Medžiagų pasirinkimas

Minimalistinio stiliaus interjeras jokiu būdu neapriboja galimybės rinktis medžiagas. Tai ne tik pilkų plytelių grindys ir viena spalva dažytos sienos. Metalas, medis, matinis ar skaidrus stiklas, marmuras – visos šios medžiagos gali įsilieti į jūsų minimalistinį interjerą. Viskas priklauso nuo to, kas jums patinka. Minimalistiniuose namuose retai rasite ryškių, į akis krentančių šviesos šaltinių. Kambariai apšviečiami subtiliai, o šviesos šaltiniai pasislepia sienų bei lubų nišose.

Panašios spalvos, skirtingos tekstūros

Minimalizmo įkvėptas neutralių tonų kambarys gali atrodyti nejaukus, bet yra viena maža gudrybė. Naudokite skirtingas tekstūras. Kambariui šilumos suteiks megzti apklotai, aksomu apvilktos pagalvėlės, avikailio kilimėlis. Rinkitės panašaus atspalvio tekstilę ir pamatysite, kad tai ne tik malonus akiai sprendimas, bet ir malonus prisiglausti prigulus vakare. Dažniausiai tarpusavyje puikiai dera tokios spalvos ir atspalviai, kuriuos sukūrė pati gamta.

Spintos ir dar daugiau spintų

Minimalisto namuose visuomet rasime švarius stalviršius ir daugybę durų, už kurių slepiasi tokie patys buities rakandai, kaip ir tradicinio interjero savininkų namuose. Apgalvotas ir patogus daiktų saugojimo sprendimas leidžia chaosui gyventi spintų viduje, o ne lentynose. Minimalizmas nereiškia, kad gyvensite kaip asketai, tiesiog kiekvienas daiktas jūsų namuose turės savo vietą.

Rinkitės kokybę, ne kiekybę

Pasirinkus šį stilių namams, įrengimo procesas gali pasirodyti itin trumpas ir paprastas – vienspalvės sienos, neįmantrios grindys, vos keli baldai ir daiktai. Visgi tai yra tik iliuzija. Minimalizmas daro sprendimų priėmimą sudėtingesnį nei įrengiant tradicinius namus. Kadangi jūsų namuose baldų bus nedaug ir jie bus matomi bei naudojami itin dažnai, rinkitės kokybiškus, laikui nepavaldžius gaminius. Be to, kokybiški, patvarūs daiktai tarnauja ilgiau, juos paprasčiau sutaisyti sugedus. Minimalistinio stiliaus baldai pasižymi paprastu dizainu, aštriais kampais. Baldų spalvos santūrios, dažniausiai pasitaiko pilkos, šviesiai mėlynos ir žemės spalvų tonai.

Neapsikraukite niekučiais

Visi gyvenimą namuose pradedame nuo tuščių stalčių ir lentynų. Per trumpą laiko tarpą miegamojo ir vonios spintelės, prieškambario spintos prisipildo daugybe daiktų, kurie ne visi turi funkciją. Arba jų funkcija mums ne tokia aktuali, kaip tikėjomės. Minimalistinis interjeras bus efektingas tuomet, kai spintelės nebus nukrautos smulkintuvais, duonos skrudintuvais, pigiomis dėžutėmis. Kiekvienas daiktas minimalisto namuose turi aiškią funkciją, nes minimalizmas – tai ir gyvenimo stilius, kuris išsiskiria organizuotumu, tvarka.

Temos: Interjeras