Marijampolė pagaliau turės naują areną: susipažinkite su trimis geriausiais konkurso projektais ‎‎

Antradienis, 25 vasario 2020

Po daugiau nei dvidešimt metų laukimo marijampoliečiai gali sulaukti jų miestui taip reikalingo statinio. Septintas pagal dydį Lietuvos miestas pradėjo antrą architektūrinio konkurso etapą ir iš aštuonių arenos projektų sudarė preliminarią konkursinę eilę, kurioje – trys finaliniai dalyviai.

Marijampolė tarp vienuolikos didžiausių Lietuvos miestų, kartu su Mažeikiais, vis dar neturi daugiafunkcės arenos. Miesto valdžia tikisi netrukus paskelbti konkurso nugalėtoją ir jau kitąmet pradėti arenos statybas.

Savivaldybė neslepia, jog preliminariais duomenimis nugalėtoju pretenduoja tapti architektų iš UAB „Tiksli forma“ projektas „Sūkurys“, tačiau dėl tam tikrų aplinkybių nepavykus pasirašyti sutarties su šiais projektuotojais, būtų renkamasi iš kitų dviejų konkurso favoritų – UAB „Atamis“ projektas „Augimas“ arba VšĮ „Studija 501“ ir UAB „MUTUUS“ bendras projektas „Parko arena“.

Planuojama, jog konkurso rezultatai paaiškės maždaug po savaitės. Nugalėtojams bus skirtos ir piniginės premijos: pirma vieta – 10 tūkst. eurų, antra vieta – 6 tūkst eurų, trečia vieta – 4 tūkst. eurų.

 Projektas „Sūkurys“

Kalbėdamas su portalo SA.lt žurnalistu, Marijampolės meras Povilas Isoda prisiminė prieš kelis metus vykusius savivaldybės ir potencialių arenos statytojų ginčus su Kultūros paveldo departamentu dėl planų statybas vykdyti šalia tarpukariu statytos Petro Armino vidurinės mokyklos. Dabar naują arena yra numatyti Vokiečių gatvėje.

„Sudėtinga biurokratinė našta yra didžiausia kliūtis bet kokiai investicijai, tą jaučiame su arenos statybomis, nes iki statybų jau buvo likę tik parašus sudėti, bet deja, tuomet atsibudo paveldo saugotojai ir teko visą kelių metų darbą nubraukti ir pradėti viską iš naujo.

Mūsų miestas yra gana intensyviai užstatytas, todėl daug pasirinkimų, kur galėtume statyti, nebuvo. Tikiu, kad pasirinkta vieta yra geriausias sprendimas, apie kurį galėjome pagalvoti ir anksčiau.

Suradę vietą paskelbėme projektavimo konkursą, bet viešųjų pirkimų tarnyba užprotestavo ir įpareigojo skelbti architektūrinės idėjos konkursą, todėl dar pusantrų metų užtruko iki šios dienos. Sunku komentuoti, kokios priežastys, kokios kliūtys buvo visą laiką, bet šį kartą nuosekliai pagal procedūras vykdome visus darbus ir tikiu, kad pastatysime“, – teigė meras.

Tarp naujojo daugiafunkcės arenos konkurso aštuonių dalyvių, daugiausiai visuomenės simpatijų buvo surinkęs UAB „Laimos ir Ginto projektai“ projektas „Įspaudas“, tačiau komisijos sprendimu jis į preliminarią konkursinę eilę nepateko.

„Komisija su ekspertais analizavo visus projektinius pasiūlymus, jų atitikimą iškeltiems reikalavimams, taip pat atitikimą bendriems statybiniams reikalavimams tokiems objektams, architektūrinius sprendimus ir gavosi toks rezultatas.

Kiekvienas komisijos narys analizavo ir gyventojų nuomonę, bet kadangi tai yra tik paprastas balsavimas, be pasikeitimų argumentais, o viešame svarstyme diskusija taip pat buvo vangi, gal dėl to ir išsiskyrė komisijos ir gyventojų nuomonės“, – kalbėjo P. Isoda.

Anot mero, konkurso finalininkai buvo atrinkti pagal tokius vertinimo kriterijus: kaina 30 proc., funkciniai sprendiniai 40 proc., architektūriniai sprendiniai 30 proc. Komisija vienbalsiai projektą „Sūkurys“ išrinko geriausiu, nes šis, pasak mero, geriausiai atitiko keltus reikalavimus.

 Projektas „Sūkurys“

 

„Geri architektūriniai sprendiniai, viso sklypo išpildymas, ekonomiški ir racionalūs konstrukciniai sprendiniai, leidžiantys perdėtai neiškelti sąmatų“, – pridėjo P. Isoda.

Marijampolės savivaldybė tikisi, jog statant naują areną, bus sutilpta į 12 mln. eurų biudžetą. Finansavimą bus siekiama gauti iš Vyriausybės, o dalį pinigų pridėtų ir pati savivaldybė. Nepavykus gauti valstybės finansavimo, bus ieškoma privačių finansavimo šaltinių.

Mero teigimu, pirmiausia arena tarnaus krepšinio poreikiams, tačiau ji taip pat itin reikalinga kitų sporto šakų atstovams bei miesto kultūros vystymui.

„Mūsų miesto vyrų krepšinio komanda „Sūduva“ turi grįžti į aukščiausią šalies krepšinio lygą, tą jau seniai galėjome padaryti, tik arenos trūkumas ir yra ta vienintelė problema.

Be krepšinio arenoje galės vykti ir tinklinio varžybos. Mūsų miesto komanda yra kelis kartus tapusi Lietuvos čempionais ir kiekviename čempionate yra tarp lyderių, todėl jiems taip pat labai reikia tinkamos sporto salės.

Didelį dėmesį skirsime neįgaliųjų sportui, kad arenoje galėtų vykti praktiškai visos neįgaliųjų sporto varžybos, kad arena būtų pritaikyta neįgaliesiems sportininkams. Taip pat bus galima vykdyti salės futbolo, rankinio ir visas kitas sporto varžybas, kurioms reikalingi mažesni aikštės išmatavimai.

Dėmesys bus skiriamas ir kultūriniams renginiams, įvairiems miesto renginiams, kuriems reikia daug didesnės salės nei turime dabar. Tikimės, kad daugiafunkciškumas pasiteisins ir arena bus pilna įvairių kultūros ir sporto renginių“, – tvirtino P. Isoda.

Naujoje arenoje tikimasi sukurti daugiafunkcę infrastruktūrą, kurioje būtų įrengta FIBA Europe reikalavimus atitinkanti krepšinio salė su ne mažiau kaip 3 tūkst. sėdimų vietų.

Antroje preliminarios konkurso eilės vietoje – projektas „Augimas“:

Trečioje preliminarios konkurso eilės vietoje – projektas „Parko arena“:

 




Temos: Interjeras