Kosmetinis remontas: ar įmanoma greitai ir pigiai?

Antradienis, 11 vasario 2020

Specialistų teigimu, kosmetinio remonto namams vidutiniškai prireikia kas penkerius metus. Ką reikėtų žinoti, kad būsto remontas nevirstų dideliu galvos skausmu, būtų atliktas sklandžiai ir netaptų nepakeliama finansine našta?

Pradėkime nuo sąmatos

Visi žinome, kad statant namą sąmata yra neišvengiama. Ne mažiau ji svarbi imantis kosmetinio namų remonto, nes nesuplanuotos išlaidos, nepakankamas biudžetas dažnai priverčia atidėti arba stabdyti remonto darbus. Skaičiuojama, kad iki 30 proc. išaugusi remonto kaina yra normalus reiškinys. Daugiau nei trečdaliu išaugusios išlaidos byloja apie prastą planavimą ar neatidžiai atliktus skaičiavimus. Racionaliausia ir patogiausia remontuoti visą būstą vienu kartu. Nors remontas užtruks ilgiau, tačiau už medžiagas mokėsite mažiau, nes pirksite jas didesniais kiekiais, o rasti meistrą didesnės apimties darbams bus lengviau. Tikėtina, kad ir jis pritaikys nuolaidą.

Būtinas aiškus planas

Suplanuokite visus darbus iš anksto, pasitarę su specialistais pasiruoškite projektus. Itin praverčia brėžiniai, kuriuose detaliai nurodoma kiekviena smulkmena: naujų rozečių vietos, plytelių klijavimo, laminuotos grindų dangos ar parketo klojimo schemos bei kiti panašūs dalykai. Dažnai pasitaikanti problema – apie šiuos, atrodo, nereikšmingus dalykus susimąstoma tik įsibėgėjus remonto darbams ir prireikus priimti sprendimą. Pritrūkus laiko sprendimai priimami skubotai arba panikuojant ieškoma specialistų, kurie galėtų patarti. Tokių neradus pridaroma klaidų.

 

Remontą galima pradėti žiemą

Ne paslaptis, kad vasara meistrams – pats darbymetis, kuris baigiasi tik pradėjus vėsti orams. Žiemą remontuoti būstą taip pat galima, nors mūsų krašte tai nėra populiaru. Vasara remonto darbų kainos yra 20–30 proc. didesnės nei žiemą. Norintys sutaupyti pinigų ir lengviau surasti gerų specialistų turėtų apsvarstyti galimybę savo būsto remonto darbus vykdyti ne sezono metu. Geriausia tuo užsiimti praėjus kelioms savaitėms po Naujųjų metų – meistrai jau tikrai bus pailsėję po pernykščio darbymečio ir pasirengę pradėti naują sezoną.

Nesirinkite pigiausio meistro

Jei tikrai norite sutaupyti ir remonto darbus baigti kuo greičiau, nesusiviliokite mažomis remonto darbų kainomis. Kai kalbama apie meistrus, didesnė kaina tikrai gali reikšti ir geresnę atliekamų darbų kokybę. Prašykite draugų ir pažįstamų rekomendacijų, socialiniuose tinkluose egzistuoja specialios grupės, kuriose taip pat galima dalintis patikimų meistrų kontaktais. Sąžiningas ir dirbti nusiteikęs meistras gali gerokai pagreitinti remonto procesą. Netikęs – ištęsti jį kelis mėnesius arba dingti nebaigęs darbų. Kai neįsigilinama kokiam specialistui patikėsite savo namus, susiduriama su problemomis, kurių sprendimas gali būti brangus ir nuostolingas. Žinoma, nesudėtingus ir daug patirties nereikalaujančius darbus galite atlikti ir patys!

Medžiagas pirkite patys


Jei tik turite galimybę, remontui reikalingas statybines medžiagas pirkite patys. Retas meistras turės laiko ir entuziazmo lyginti skirtingų pardavėjų kainų pasiūlymus, važinėti po parduotuves ir ieškoti optimaliausio kainos ir kokybės santykio. Kas kelias savaites statybinių prekių parduotuvėse skelbiamos akcijos vis kitoms prekių grupėms – puikus būdas sutaupyti net iki 40 procentų remontui suplanuoto biudžeto. Iš pradžių toks laiko leidimo būdas gali pasirodyti varginantis, tačiau ilgainiui gali apimti netgi savotiškas azartas.

Temos: Interjeras