Klaidos, kurias darome apšviesdami namus

Penktadienis, 07 vasario 2020

Daugelis klysta manydami, kad apšviesti namus – tik juokų darbas. Įsigijai lempą, įjungei ją ir tebūnie šviesa. Buvo tamsu ir staiga tapo akinamai šviesu vos vieno jungiklio paspaudimu. Visgi kai kurie klaidingi mūsų parinkti ir įgyvendinti apšvietimo sprendimai gali sugadinti netgi labai puikią erdvę, apstatytą brangiausiais baldais. Nė vienas nenorime gyventi lyg ligoninės palata apšviestuose namuose, todėl dalinamės keletu dažnų klaidų, kurių reikia vengti.

1. Pamirštama galvoti sluoksniais

Atrodo, kad įrengus kelias eiles įmontuojamų LED šviestuvų lubose, kambaryje savaime taps šviesu ir jauku – kuo daugiau, tuo jaukiau. Visgi tikrasis jaukumas kuriamas kiek kitaip. Nusprendus patiems rūpintis namų apšvietimu, svarbu mąstyti sluoksniais. Pradedant nuo lubų, pereikite prie toršerų, tuomet pagalvokite, kur statysite stalines lempas, ar prie lovos kabinsite naktines lempeles. Dar vieną sluoksnį užpildo akcentiniai šviestuvai, paryškinantys paveikslus, nuotraukas ar kitus dėmesio vertus interjero sprendimus. Apšvietimą įsivaizduokite kaip visumą sprendimų, kurie turi derėti tarpusavyje.

2. Per mažai išmanūs apšvietimo jungikliai

Jungiklis nebėra tik paprastas prietaisas, skirtas įjungti arba išjungti apšvietimą. Dabar tai – dar vienas išmanus sprendimas, galintis jūsų namuose išdarinėti neįtikėtinus dalykus. Susiejus su specialiomis programėlėmis ar namų valdymo sistemomis, galėsite išsaugoti savo mėgstamus apšvietimo sprendimus rytui, dienai, vakarui, netgi ypatingoms šeimos šventėms. Vos vienu mygtuko paspaudimu namuose sukursite puikią atmosferą arba namuose šviesą įsižiebs anksčiau, nei spėsite peržengti jų slenkstį. Pasirodo, jie netgi šiek tiek pigesni, nei mes neretai įsivaizduojame.

3. Pamirštama, kur gali kristi šešėliai

Kaip sako žinovai, netinkamoje vietoje pakabintas šviestuvas gali sukelti daugiau problemų, nei suteikti realios naudos. Su šešėlio keliamais nepatogumais dažniausiai susiduriame vonios kambaryje ir virtuvėje. Virtuvėje svarbu apgalvoti sprendimą taip, kad ruošiant maistą, nekristų šešėlis iš už nugaros. Bene lengviausiai įgyvendinamas sprendimas – LED juostai skirtas profilis, kuris iš karto įmontuojamas į pakabinamas virtuvės spinteles. Taip būsite užtikrinti, kad visas darbui virtuvėje skirtas paviršius bus tolygiai apšviestas. Vonioje, norint išvengti šešėlių, rekomenduojama kabinti du šviestuvus iš šonų veido aukštyje.

4. Matematiškai neįvertinamas apšvietimo poreikis

Skirtingos elektros lemputės skleidžia nevienodą šviesą, nuo kurios tiesiogiai priklausys jūsų kambario išvaizda, o ypač vakaro metu, kai šviesa keičia užuolaidų, apmušalų bei sienų spalvas. Jeigu įėję į kambarį pirmiausia atkreipiate dėmesį į apšvietimą arba jeigu šviestuvai verčia prisimerkti, vadinasi, šviesa yra per stipri. Norint apšviesti namus tinkamai, reiktų pradėti galvoti liumenais. Liumenai nurodo faktinį lempos skleidžiamo bendrojo netiesioginio apšvietimo kiekį. Kuo daugiau liumenų, tuo labiau apšviestas kambarys.

5. Spalvos sau, lempos sau

Dar viena kartais pasitaikanti klaida – pamirštama, kad apšvietimui įtakos turi ir namuose pasirinktos vyraujančios spalvos. Namai atrodys gaivūs ir šviesūs tada, kai ir sienų spalvos juose bus parinktos tokios pačios. Net geriausi apšvietimo sprendimai nepadės sukurti lengvumo įspūdžio namuose, jei sienų apmušalai juose bus pasirinkti rudi ar juodi. Paprasta taisyklė, kad tamsūs baldai ir paviršiai šviesą atspindi sunkiau, nei šviesūs, galioja ne tik fizikos vadovėliuose, bet ir realybėje.

Temos: Interjeras