Kaip įsirengti loftą, kad jis neprarastų pirminio žavesio

Pirmadienis, 10 vasario 2020

Praėjusio amžiaus ketvirtame dešimtmetyje JAV prasidėjusi loftų era sėkmingai tęsiasi visame pasaulyje. Savo gerbėjus loftai surado ir Lietuvoje – jų istorija čia skaičiuoja antro dešimtmečio pradžią. Šiuo metu daugiausiai tokio tipo būstų galima surasti Naujamiesčio rajone, Vilniuje, kur sparčiai vyksta senų gamyklų konversija į naują gyvenimui pritaikytą būstą. Šiame tekste apžvelgsime, kaip įsirengti įsigytą loftą, kad jis neprarastų savo žavesio. Dalijamės keliais praktiškais pastebėjimais.

 

Erdvės nedalomumas

Loftas neatsiejamas nuo didelių erdvių su 5-6 metrų aukščio lubomis, pro didžiulius langus krentančios šviesos. Greičiausiai ir jums jau yra tekę matyti, kai įsigiję loftą naujakuriai jo erdvę suskaido pačiu paprasčiausiu būdu – gipso kartono pertvaromis, o antresolę paverčia netgi atskiru kambariu su durimis. Tokie įrengimo sprendimai profesionaliems dizaineriams kelia šypsnį, mat visame pasaulyje loftai yra vertinami būtent dėl didžiulės atviros erdvės, kurioje verda visas jo šeimininkų gyvenimas. Suformuotas funkcines zonas galima puikiai atskirti spalvomis, apšvietimu, lengvais baldais, esant didesniam privatumo poreikiui – mobiliomis pertvaromis, bet ne sienomis.

Autentika, kurią reikia išsaugoti

Ypatingą nuotaiką lofte kuria autentiškos industrinės detalės: betono ar metalo sijos, matomi vamzdžiai, unikalūs sienų fragmentai. Tai dažnai lemia ir kitą dažną lofto įrengimo klaidą – tokių autentiškų detalių paslėpimą arba netgi sugadinimą. Nutinka ir taip, kad autentiškos sijos paslepiamos po gipso kartono sluoksniais, o unikalios faktūros sienos užtinkuojamos ir nudažomos, užuot tapusios svetainės ar valgomojo akcentu. Įsigiję loftą atidžiai vertinkite kiekvieną detalę ir jau pirminiame planavimo etape įvertinkite, kaip šios autentiškos detalės jūsų namus pavers ypatingais. Išnaudokite visas galimybes gyventi unikaliuose ir stilinguose namuose, už kurias jau sumokėjote. Ir, tikėtina, gana brangiai.

Interjero stilistikos vingiuose

Esame įpratę, kad dažniausiai loftų interjeruose vyrauja asketiški ir minimalistiniai sprendimai. Sienos juose – tik fonas baldams, interjero detalėms, meno kūriniams skleistis. Visgi minimalistinio interjero tendencijai palengva slopstant visame pasaulyje, į loftus jau beldžiasi kur kas prašmatnesni erdvių įrengimo sprendimai ir medžiagos. Greta įprastų apdailos medžiagų savo vietą atranda ir prabangesnės, tokios kaip marmuras, natūrali mediena. Loftas – lyg drobė, kurioje turite visas galimybes eksperimentams tiek projektuodami baldus, tiek rinkdamiesi medžiagas. Nepamirškite ir kūrybingų sprendimų. Gal čia telpa sūpynės, o gal knygų lentyna gali driektis visus penkis metrus aukštyn, tapdama viso interjero ašimi? Begaliniai klodai idėjų, kaip ir visuomet, slypi virtualiuose „Pinterest“ albumuose.

Praktiškoji gyvenimo lofte pusė

Kad ir koks dailus interjero vaizdinys jūsų galvoje suktųsi, pradėti visgi reikia nuo kur kas žemiškesnių ir praktiškesnių dalykų. Tikėtina, kad jūsų loftas – ne pirmos jaunystės pastate, tad derėtų gerai susipažinti su jame esančiomis inžinerinėmis sistemomis. Vieni NT projektų vystytojai tam skiria pakankamai investicijų, kiti pasižiūri atsainiai. Iki smulkiausių detalių išsiaiškinkite, kaip veikia šildymas, ventiliacija, kokios būklės pastate išvedžioti vamzdynai ir elektros kabeliai. Tik darnus visų sistemų veikimas užtikrins gyvenimo lofte komfortą. Naujų namų įrengimą ir pradėkite būtent nuo šio punkto, nes estetinė pusė – tik ledkalnio viršūnė įrengiant loftą.

Temos: Interjeras