5 dalykai, kuriuos privalote žinoti apie kepsnines

Pirmadienis, 01 sausio 2018

Nors ir pavėluotai šiemet, bet prasidėjus vasaros sezonui, visi skubame kuo daugiau laiko praleisti gryname ore. Be to, kad tai puikus metas skirti daugiau dėmesio šeimai, draugams ir ilgai lauktoms atokvėpio akimirkoms, tai dar ir proga mėgautis ant ugnies keptu maistu. Jis yra viena iš tradicijų, be kurios neįsivaizduojamas dažno lietuvio gyvenimas, todėl visi turi savo ypatingų kepinių receptų. Tačiau kartais vien tik recepto neužtenka – reikia dar ir geros kepsninės. Štai penki dalykai, kuriuos tiesiog privalote žinoti rinkdamiesi naują kepsninę.

1. Kokį kurą norėsite naudoti kepdami?

Pirmoji kategorija – dujinės kepsninės, kurios skirtos tiek mėgėjams, tiek profesionalams. Vienas didžiausių jų privalumų – labai greitas įšilimo laikas ir patogus temperatūros reguliavimas. Pasak didžiausio Lietuvoje elektronikos ir buitinės technikos prekiautojo „Topo centras“ atstovų, būtent tokio tipo kepsninės šį sezoną sparčiai populiarėja ir jų nuperkama vis daugiau.

Nors dujinės kepsninės reikalauja specifinės priežiūros, bei užima palyginti nemažai vietos, kepimas ant jų – tikras malonumas! Jų nereikia įkurti iš naujo, netyčia užgesus, – tiesiog imi ir kepi! Be to, kai kurios dujinės kepsninės taip pat turi vieną, tik šiai kepsninių rūšiai būdingą sprendimą – lavos akmenis. Pastarieji yra sudedami grilio apačioje, kur degančios dujos kaitina juos, o šie atiduoda šilumą viršuje esančioms grotelėms. Toks pasirinkimas yra saugesnis tais atvejais, kai nuo kepamo maisto laša riebalai. Jie į lavos akmenis neįsigeria. Tačiau įprastuose griliuose nulašėję riebalai kartais gali „pagauti“ ugnį ir įsiliepsnoti.

Antroji kategorija – tradicinės kepsninės, kurias galima skirstyti į kūrenamas malkomis ir medžio anglimis. Į šią kategoriją patenka ir plačiausiai naudojamos šašlykinės, nors ir jos gali būti skirtos kepimui anglimis, visgi tai jau pasenusi maisto gaminimo technologija, nes ji reikalauja daug pastangų, o ir galutinis rezultatas ne visada prognozuojamas. Tai, kuo geriausia kepsnines kūrenti, matosi iš prietaiso aukščio. Vienos šašlykinės yra aukštesnės, kitos – žemesnės. Būtent tos, kurios yra aukštesnės, yra skirtos malkoms, nes ten specialiai palikta daugiau vietos medienai. Griliai, kurie yra ovalo formos ir užveriami, skirti kūrenimui tik anglimis. Malkomis jų negali kūrenti, nes metalas, iš kurio tokie griliai pagaminti, yra per plonas ir tiesiog neištarnaus viso sezono ar net vasaros. Atminkite, jei norite maistą gaminti kūrenant kepsninę malkomis, reikia pirkti storesnio metalo įrankį, tarkime, kad ir šašlykinę. Auksarankiai, žinoma, gali netgi susimūryti lauko židinį.

2. Dydis ir kepimo galimybės

Kuomet galvojame apie ant ugnies keptus patiekalus, dažniausiai, matyt, įsivaizduojame smulkius gabaliukus, tačiau šiuolaikinėje kepsninėje galima iškepti ne tik sultingą mėsos kepsnį, bet ir visą kalakutą, picą, pyragą, duoną, gaminti troškinius, skrudinti jūros gėrybes ar daržoves ir vaisius. Iš šiuolaikinės kepsninės galite tikėtis tikrai daug ir jai būtina kelti aukščiausius reikalavimus. Todėl prieš priimdami sprendimą įsigyti konkrečią kepsninę, būtinai pamąstykite, ką ant jos kepsite. Tai padės lengviau pasirinkti geriausiai poreikius atitinkantį gaminį.

3. Dizainas – jau svarbu

Galima jau pasidžiaugti – paprastų ir neišradingų kepsninių laikai baigėsi. Šiandien funkcionalumas ir dizainas yra išties svarbūs lietuviams. Mūsų šalies gyventojai pagaliau suprato, kad pagrindinis kepsninės indas, pagamintas iš tvirto ir daug priežiūros nereikalaujančio porceliano, gali atlikti akį traukiančio indelio grybams rinkti ar dubenėlio salotoms patiekti, vaidmenį, o papildžius indą keliais priedais, jis greitai transformuojasi į funkcionalią stalo kepsninę. Ar gi ne šaunu?!

4. Kiek kepsninei skirsite vietos?

Prieš įsigyjant kepsninę, reikėtų įsivertinti aplinkos sąlygas, t.y. kokia yra jūsų gyvenamoji ar kita erdvė, kurioje naudosite kepsninę. Nuo to priklauso kepsninės eksploatavimo vieta, prijungimas (pvz., dujinis) ir naudojimosi galimybės. Juk daugiabučio balkone, greičiausiai, nekepsite mėsos kepsninėje.

Jei turite nuosavą kiemelį ir mėgstate palepinti save bei namiškius skaniu maistu gamtos apsuptyje, reiktų žvalgytis kompaktiškų „lauko virtuvėlių“. Puikus pavyzdys – „MUSTANG WEST 2“.

Didelio kiemo savininkai gali mėgautis stilingu „MUSTANG MANLEY 5+1“: juodas, gruntuotas plieno paviršius slepia per 3.5 kW. Kepsninė turi aukštos kokybės plienines rankenas, lempas, taip pat ketaus groteles, ant kurių galėsite gaminti visų mėgstamą, o svarbiausia sveikesnį maistą be jokių papildomų riebalų!

5. Kur laikysite kepimo rakandus?

Prieš perkant kepsninę, privalu pagalvoti ir apie tai, kur laikysite visus kepsninės priedus. Kai kurie gamintojai pasirūpina, kad kepsninės turėtų dviejų durų spintelę po griliumi ir dvi šoninės. Taip užtikrinama, kad tikrai nepritrūksite vietos, o tai, žinoma, reiškia, kad aplink jus nebus netvarkos, akies nerėš išsimėtę aplink kepimo įnagiai! Be to, tai padės išvaduoti namus nuo dar daugiau įrankių bei rakandų.

Šaltinis: pranešimas spaudai.

Temos: Interjeras